פסיכולוגיה
של התמודדות

שחקני כדורסל? כל מה שתצטרכו בשביל קריירה משגשגת

ענת צוות האתר
ענת צוות האתר

ענת, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

להיות שחקן כדורסל שמתקדם צעד אחד צעד, שלב אחר שלב בסולמות הקריירה, זה לא דבר פשוט. שחקני כדורסל מצליחים בכל העולם משקיעים את כל חייהם בקריירה שלהם. יום אחרי יום, שעה אחרי שעה הם נותנים כל מה שהם יכולים ויותר מזה כדי להצליח, כדי להתקדם, כדי שבשנה הבאה קבוצה טובה יותר בליגה תאמץ אותה לחיקם ולא בכדי. להיות שחקן כדורסל מצליח זה הרבה יותר מאשר להיוולד גבוה וחזק, זה הרבה יותר מאשר להתמיד באימונים, להיות שחקן כדורסל מצליח, דורש מאיתנו הרבה. אז מה צריך בשביל באמת להצליח בתחום?

 

”קשה באימונים קל בקרב“ האמנם?

כולנו שמענו או נתקלנו במשפט הזה. אז כן, זה חצי נכון. כלומר, בלי להתאמן קשה, בלי להיות נוכח באימונים הקבוצתיים וגם להתאמן באופן עצמאי לבד, אי אפשר באמת להתקדם לשום מקום. כדי שתקבלו תפקיד בקבוצת כדורסל מובילה, עם שם ומוניטין ובאמת תוכלו להתפרנס ממקצוע בענף הספורט, אתם חייבים להתמיד. אתם חייבים לעבוד קשה, להכיר את הגוף שלכם, להבין מה החוזקות ומה החולשות שלכם כדי שתדעו להמשיך לשמר את החזק ולעבוד קשה מאוד על החלש כדי לשפרו. יחד עם זאת, יש כאן עוד כמה דברים שללא כל ספק ישפיעו על ההצלחה שלכם או יקבעו האם תהיו שחקנים רגילים או שם דבר בתחום.

שחקני כדורסל זה עבודת צוות

מכירים את המושג שחקן סוליסט? בכדורסל זה לא עובד. פשוט לא. בכדורסל, חייבים לעבוד בצוות, בשיתוף פעולה, להכיר את חברי הקבוצה ולהתסנכרן מולם תוך כדי משחק. שחקן כדורסל מצליח הוא אחד שיודע לקרוא את המגרש בצורה חכמה, להבין צעד אחד קדימה לפני כולם, מה הולך לקרות ולזרום עם המשחק באופן הזה.

 

תזונה ושינה ומה שביניהם

אימונים זה מאוד חשוב. אבל וזה אבל גדול, הם לא מספיקים. הרבה פעמים בתור ספורטאים, אנחנו מרגישים שאנחנו מוותרים על משהו, או על כמה דברים, מוותרים או שמים את החיים שלנו בצד. זה נכון באופן כללי אבל זה מרגיש עוד יותר נכון, בגילאים צעירים. שיש לאחד החברים שלנו מסיבה או יומולדת ואנחנו לא יכולים להגיע כי יש לנו אימון ביום שאחרי ואנחנו חייבים שעות שינה. לשינה ולאוכל יש תפקיד חשוב בהצלחה שלנו ולא רק זה, הם משפיעים עליה באופן ישיר. ספורטאים מצליחים מקפידים על מספיק שעות שינה בין האימונים, מקפידים לתת לגוף להתאושש, הם נמנעים מעישון, אלכוהול, סמים וכל מה שהגוף שלנו פשוט לא מכבד באף צורה. הם מקפידים לאכול ארוחות איכותיות, מאוזנות ובריאות שמה לעשות, משפיעות על הביצועים שלהם בטווח הקצר והרחוק גם יחד.

 

תמיכה ואנשי מקצוע

ממחקרים עולה כי ספורטאים מצליחים, כאלה שכולנו שמע עליהם ועוד נשמע התברכו במעגל תמיכה מיטיב. יש להם משפחה שנמצאת מאחוריהם לא משנה מה קורה בדרך, יש להם חברים קרובים שמעודדים אותם ברגעים קשים וגם ברגעים טובים ומשמחים. מעבר לזה, ספורטאים מצליחים, הם כאלה שיודעים למי ומתי לפנות בכל מצב. שצריך פסיכולוג ספורט, הוא שם בשבילם, יש להם סוכן שחקנים שמשרת אותם גם בפן האישי וגם בפן המקצועי והם מוקפים באנשים טובים שרוצים דבר אחד, את ההצלחה שלהם, לא פחות מאשר הם רוצים להצליח בעצמם.

 

לסיכום, להיות ספורטאי מצליח או יותר נכון כדורסלן מצליח לא רק תלוי במשהו אחד או שניים. להיות ספורטאי מצליח זה קשה כל מה שציינו לעיל והחוכמה לאזן בין כולם.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך

תפריט נגישות