פסיכולוגיה
של התמודדות

מהו העונש בגין עבירת שוחד?

ענת צוות האתר
ענת צוות האתר

ענת, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

עבירת שוחד הינה עבירה שנחשבת חמורה בארץ. בגין כך העונש שלה עודכן ונעשה לחמור יותר. המטרה היא למנוע שחיתות, הלבנת הון ומתן שוחד. גם הנותן שוחד, גם המקבל שוחד וגם הגורם המתווך שמעורב בעניין ייענשו כחוק. העונש המשמעותי נועד להרתיע את האזרחים ולמנוע מהם לתת או לקבל שוחד למטרות כאלו ואחרות.

עורך דין מומחה: מהו העונש בגין עבירת שוחד?

במידה ואזרח נתבע בגין עבירה שקשורה לשוחד, והוא מתמודד מול התביעה ומול בית המשפט, הוא צריך לברר בשלב הראשון מהו העונש בגין עבירת שוחד בהקשר של המעשה הספציפי בגינו הוא נתבע. כי גם בתוך הקטגוריה של עבירות שוחד יש רמות חומרה שונות של עבירות. בירור מקצועי אצל עו"ד מומחה, יאפשר לנתבע המתמודד לקבל את המידע הנחוץ ולדעת בביטחון בפני מה הוא עומד.

עורך דין שילווה אתכם בתהליך

חשוב להבין שמלבד לבירור השאלה מהו העונש בגין עבירת שוחד, חשוב מאוד שהנתבע ידע כי עליו לפעול באחריות גדולה ולהיות מגובה בעורך דין מקצועי. כי כמו בכל תחום אחר, האזרח הקטן עלול להיות קטן מאוד מול רשויות החוק ומול התובע. כאשר הוא מלווה בעורך דין מומחה בתחום עבירות שוחד, הוא יוכל לפעול ממקום בטוח תוך שמירה מיטבית על הזכויות שלו בהתאם לעבירה ולכתב האישום שהוגש נגדו. עורך הדין ינחה אותו לגבי הטענות שלו, לגבי מענה לשאלות וכן לגבי כל פרט שקשור לתביעה בנושא מהו העונש בגין עבירת שוחד.

מאסר וקנס בגין עבירת שוחד

מהו העונש בגין עבירת שוחד? העונש ייקבע בהתאם לחומרת המעשה וכן בהתאם לפרטים השונים שקשורים אליו. יש מקרים בהם עובד ציבור שקיבל שוחד במטרה לקדם אינטרס של צד שלישי שנתן את השוחד, ייענש בחומרה, וייקבע לו מאסר שיימשך עשר שנים או תשלום קנס. ואילו מי שנותן שוחד ייענש במאסר למשך שבע שנים, גם הוא יוכל להמיר את המאסר בתשלום קנס בגין המעשה בהתאם לחומרה שלו.

להיות מיוצגים על ידי עורך דין מומלץ ומוכח

מהו העונש בגין עבירת שוחד – אכן הענישה חמורה מספיק כדי להרתיע את האזרחים מביצוע פעולות שכאלו. והיה, ואזרח עבר עבירה זו והוגשה נגדו תביעה, עליו לפעול באחריות ובזהירות רבה, זאת כדי להפחית ככל האפשר את חומרת העונש שיושת עליו. שכן הוא עלול לשלם מחיר יקר מאוד. עורך דין פלילי משה גלעד צבר מומחיות וניסיון בייצוג מורשים מול גורמי החוק, ולו היכולת לייצג אתכם באופן מקצועי ונכון – מה שיפחית במידה רבה את חומרת העונש. כאשר תדעו אל נכון שאתם מלווים על ידי גורם מקצועי ומנוסה מאוד, גורם שצבר הצלחות והוביל את מרשיו להפחתה משמעותית בענישה, תהיו רגועים יותר לכל אורך הדרך – תדעו שאתם פועלים נכון ולא מזיקים לעצמכם אלא מפחיתים את חומרת העונש.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך

תפריט נגישות