פסיכולוגיה
של התמודדות

הגנת סייבר – מדוע היא חשובה כל כך ב-2022?

ענת צוות האתר
ענת צוות האתר

ענת, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

תעשיות ברחבי הארץ חוות פער חסר תקדים במיומנויות הגנת סייבר, בשל גורמים רבים שאשמים בפער זה, אבל בראש הרשימה נמצא המספר ההולך וגדל של איומי סייבר. בעוד שארגונים מבינים יותר ויותר את הצורך ההולך וגובר באנשי מקצוע בתחום אבטחת הסייבר, התעשייה עדיין נאבקת לסגור את פערי כישורי אבטחת הסייבר. למעשה, יש לא מעט חברות ועסקים שנפגעים בפורצים והאקרים שהמטרות שלהן לרוב להגיע למידע מסווג וחשאי או לפגוע במכוון בתוכנות ומידע הנמצא בתוך אותן מערכות. למעשה, היום כמעט כל חברה שמבוססת על מערכות טכנולוגיות מתקדמות, מחזיקה ומעסיקה עובדים שמטרתם להגן על המידע ולמנוע פריצות שכאלה.

בעוד שהעלייה בהבנת חשיבות הגנת סייבר בשנת 2022 בחברות וארגונים לסגירת פער הכישורים העתידי, לעת עתה, הגישה שעובדת היא גיוס כישרונות חדשים. בינתיים, לא נראה שלפושעי סייבר יש כוונה להאט. אין זמן לבזבז, אז הנה שיטות לסגירת פער מיומנויות אבטחת הסייבר בתוך הארגון שלכם עכשיו.

הכשרת אבטחת סייבר

השיטה היעילה ביותר לסגירת פער מיומנויות הגנת הסייבר בארגונים היא הדרכת אבטחת סייבר נכונה לכל העובדים. לא רק שההכשרה תפחית את הסיכון לפריצה באמצעות הקפדה על מודעות סייבר בסיסית, אלא שגישה זו גם תספק את ההזדמנות לשפר את הכישורים שכבר יש לכם.

להכשרת אבטחת סייבר יש חשיבות מיוחדת בשנת 2022, למניעת ההשלכות של הפרות אבטחת מערכות המחשוב ההולכות וגוברות ושהופכות להיות מתוחכמות יותר מתמיד. לפרטים נוספים על הגנת סייבר את/ה מוזמן/ת לחץ כאן.

למידה מתמשכת בתחום הגנת סייבר

גורם אחד שתורם לפער מיומנויות הגנת סייבר הוא הכשרה חד פעמית. מכיוון שאבטחת סייבר היא תחום שמתפתח במהירות עם איומים מתעוררים, יש צורך לקדם למידת סייבר מתמשכת על מנת שהכישורים והידע של העובדים יישארו מעודכנים נכון לשנת 2022.

למידת מתמשכת של תחום הגנת סייבר מספקת הזדמנות לעובדים ללמוד גם מיומנויות חדשות ולתרגל ישנות, מה שמבטיח שהידע יישאר עדכני ושהעובדים יהיו בטוחים באופן קבוע ביכולותיהם.

בחירת טכנולוגיות חדשות

יש להקפיד לאייש ארגונים וחברות באנשי מקצוע בתחום הגנת הסייבר, עם הציוד המתקדם. אחת השיטות להקל על עמוס העבודה עבור צוות האבטחה שלכם הוא בחירת אוטומציה או טכנולוגיות סייבר למידת מכונה. טכנולוגיות כאלה מסייעות לצוות שלכם לייעל את התפעול ולהיות מוכנים לקראת התקריות או האיומים הגדולים ביותר.

למרות שהעדכונים בטרנדים הנכונים לשנת 2022 בטכנולוגיית סייבר עשויים להיות מורכבים, חיוני להבין את התחום כאשר מחפשים טכנולוגיות אבטחה חדשות, שכן יש הרבה חדשנות מרגשת שמתרחשת.

הרחבת ערוצים חדשים

אין שיטה אחת נכונה ליישם הגנת סייבר מצליחה. בעוד שידע בתחום אבטחת הסייבר והתנסות בעולם האמיתי חשובים לאנשי מקצוע בתחום הסייבר, תכונות כמו מיומנויות חשיבה ביקורתיות חזקות, הסתגלות ונכונות להמשיך ללמוד, חשובות לא פחות.

למועמדים רבים עם רקע מגוון ושאינו קלאסי יש את המאפיינים האחרונים האלו וניתן בקלות להכשיר אותם על מנת שישתלבו מצוין בארגון שלכם. דמוגרפיה אחת שבעלי עסקים נוטים להתעלם ממנה, למשל, היא עובדים ותיקים שאין להם תארים אקדמיים אבל יש להם את התכונות החיוניות ללמוד ולהצליח באבטחת סייבר.

לסיכום, כדי לשמור על המידע שלכם בתוך החברה, כדי למנוע מצב שמגיעים למידע הזה בצורות שכאלה, חשוב לנקוט בכל האמצעים הנדרשים, לבצע חידושים טכנולוגיים מפעם לפעם וכך הסיכוי לפריצות ובעיות במערכות שלכם יקטן משמעותית. ניתן גם להוציא את העובדים להכשרות בתחום הגנת סייבר.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך

תפריט נגישות