פסיכולוגיה
של התמודדות

רופאי שיניים ברעננה שכדאי להכיר

ענת צוות האתר
ענת צוות האתר

ענת, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

אחד הנושאים הכי חשובים לנו הוא בריאות הפה והשיניים. לא סתם מומחים רבים טוענים כי קיים קשר ישיר בין בריאות הפה והשיניים לבין גנטיקה. יחד עם זאת, יש כל מיני דברים שמשפיעים על בריאות השיניים והפה כמו למשל תחזוקה נכונה ושוטפת, המזון שאנחנו צורכים, הגיל שלנו ועוד. רעננה נחשבת לעיר שופעת במרפאות שיניים ולכן לא פעם כאשר אנחנו צריכים לחפש רופא מבין מספר רופאי שיניים ברעננה, אנחנו נוטים להתלבט. בעיקרון יש שתי אפשרויות שמדובר בבחירת רופא שיניים כאשר לכל אפשרות יש את היתרונות והחסרונות שלה.

 

הפרטי לעומת הציבורי

בין אם אתם צריכים לבצע טיפול שיניים שבשגרה ובין אם אתם זקוקים לתהליך מעט יותר מורכב כמו השתלת שיניים ממוחשבת, יישור שיניים בטכנולוגיה מתקדמת או הלבנת שיניים, בעיקרון יש שתי אפשרויות. האחת היא לפנות למרפאה ציבורית דרך קופת החולים בה אתם חברים. היתרון המרכזי של האופציה הזו נעוץ במחיר שנחשב לזול בהשוואה לרופאים המקבלים באופן פרטי. החיסרון הוא שלרוב נצטרך להמתין זמן לא מבוטל לתורים משום שיש עומס מאוד גדול על המרפאות הללו. אופציה שניה היא כאמור לפנות למרפאה או קליניקה פרטית לרפואת שיניים ובריאות הפה. החיסרון הקודם הוא דווקא היתרון כאן, כלומר זמינות התורים גבוהה יותר ברפואת השיניים הפרטית. היתרון באופציה הקודמת הוא החיסרון כאן, שכן תצטרכו להיפרד בכל טיפול מכמה מאות עד כמה אלפי שקלים.

 

אז איך בכל זאת בוחרים רופאי שיניים?

  1. דחיפות הטיפול – בראש ובראשונה עליכם להגדיר עד כמה הטיפול אותו אתם צריכים לבצע דחוף. במידה ומדובר במקרה חירום, יכול להיות שתקבלו מענה גם ברפואה הציבורית, אך גם ברפואה הפרטית. כמובן שיש חשיבות לבחירת מרפאה בהתאם לאזור המגורים שלכם, כדי שיהיה לכם יותר קל להתנייד לפני ואחרי הטיפול ולכן קודם כל שווה לברר איפה יש תורים פנויים.
  2. תקציב – אם התקציב שלכם מוגבל ואתם רוצים להוזיל עלויות, כמובן שכדאי לבחור למרפאת שיניים דרל קופת החולים, אך אם יש לכם פוליסת בריאות פרטית, יכול מאוד להיות שאתם יכולים לקבל החזרים על הטיפולים השונים.
  3. מקצועיות – בין אם מדובר בטיפול פשוט יחסית כמו שיננית, ובין אם בטיפול מורכב כדאי ואף מומלץ לוודא את רמת המקצועיות של הרופא המטפל. בדקו היכן הרופא למד, מה הידע שלו, כמה שנות ניסיון יש לו בתחום ואפילו נסו אם אתם יכולים והזמן שלכם מאפשר זאת להגיע פיזית למרפאה ולהתרשם מרמת המקצועיות שם. שימו לב עד כמה ואיך אתם מקבלים מענה על שאלות שלכם, איך הצוות מתייחס אליכם, באילו כלים ושיטות טכנולוגיות המרפאה עושה שימוש ועוד.
  4. המלצות – במידה ויש לכם כיוון ואתם מתלבטים בין 2-3 מרפאות שיניים, שווה לבחון המלצות או דרך אנשים שאתם מכירים, או ממש לגשת ולשאול אנשים שמחכים בתור וכבר עברו כמה טיפולים באותה מרפאה ולהבין האם הם מרוצים ואם כן ממה בדיוק. לעומת זאת, אם לא מצאתם מרפאה, שווה להיעזר ברשת האינטרנט ולחפש המלצות של גולשים, לעקוב אחרי כמה רופאי שיניים באינסטגרם כמו רופאי שיניים ברעננה או רופאי שיניים באיזור המרכז, ולפי זה לקבל החלטה שקולה והגיונית.

 

לסיכום, בחירת מרפאת שיניים, איננה עניין של מה בכך, כדאי לשים דגש על התהליך ולא לבחור במהירות בלי לבדוק לעומק את הנושא, שכן לבריאות הפה והשיניים השפעה גם על איך שאנחנו מרגישים ביום יום, אך לא רק, בריאות הפה והשיניים משפיעות על איכות החיים שלנו ועל התפקוד היומיומי שלנו.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך

תפריט נגישות