פסיכולוגיה
של התמודדות

קיר מסך זכוכית – כל מה שאתם חייבים לדעת

ענת צוות האתר
ענת צוות האתר

ענת, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

קיר מסך זכוכית הוא בעצם קיר חיצוני שאין לו קשר קונסטרוקטיבי למבנה או לפרויקט שאנחנו בונים או משקמים והוא מחובר באמצעות אלמנטים מיוחדים אשר מחוברים לידו. מדובר במעטפת חיצונית ייחודית המשלבת בין שני חומרים עיקריים: אלומיניום וזכוכית. היום, בעידן המודרני, מדובר למעשה באחד האלמנטים הכי פופולאריים בתחום הבניה, האדריכלות והעיצוב, ויש היום כל מיני סוגים ודגמים של קירות מסך. הם סופר גמישים ולכן ניתן להתאים אותם כמעט לכל סוג של מבנה מגורד שחקים, דרך מרכז מסחרי ועד בית מלון.

 

מה היתרונות של קיר מסך זכוכית?

ובכן, לקירות מסך המשלבים בין חומר האלומיניום לזכוכית יש מגוון רחב של יתרונות. מצד אחד הם מתאימים לפרויקטים חדשים, אך מצד שני ניתן לשלב אותם גם בתהליכים של שיקום מבנים ושיפוץ מבנים רעועים, במטרה לחזק את המבנה מצד אחד, ולהעניק לו מראה אחיד ומודרני מצד שני. הם נחשבים לסופר עמידים, ולכן אין כמעט צורך בתהליכי תחזוקה לאורך השנים, פרט לתהליכי חידוש אחת לעשרות שנים. ניתן לייצר קירות מסך על בסיס טכנולוגיות סופר מתקדמות ומבחינה עיצובית הם מעניקים למבנה מראה יוקרתי, ייחודי ויוצא דופן שאי אפשר להתעלם ממנה.

 

חיסכון באנרגיה לטווח הרחוק

עוד יתרון מאוד משמעותי בבחירה לתכנן מבנה המבוסס על קירות מסך הוא בהיבט הירוק והאנרגתי. הקירות עשויים כאמור משילוב בין זכוכית ואלומיניום. הזכוכית, מאפשר לקרני השמש לחדור פנימה אל תוך המבנה וכך היא גם תורמת לשמירה על נוחות תרמית ומפחיתה את הצורך בשימוש במזגנים, אך מצד שני נותנת אור טבעי וכך הצורך בהפעלת תאורה מלאכותית פוחת. עובדה זו תורמת גם בהיבט האנרגתי, משום שכך אנחנו צריכים להפעיל פחות חשמל, אבל גם בהיבט התחושתי, משום שאור טבעי הוכח במחקרים כמעלה פרודקטיביות ומשפר את מצב הרוח. עוד יתרון בהתקנה של קירות מסך הוא בהיבט של תנאי אוורור מעולים בשל שיטת הבניה העושה שימוש אופטימלי במשאבים הקיימים של הטבע.

 

איטום ובידוד

בנוסף ליתרונות שציינו לעיל, התקנת קירות מסך בפרויקטים חדשים או ישנים תורמת רבות לתהליכי בידוד ואיטום במבנה. העובדה שמדובר באלומיניום וזכוכית, שני חומרי גלם סופר עמידים וחזקים, מפחיתה משמעותית את הסיכוי להיווצרות של נזילות ורטיבויות מסוגים שונים. באופן כזה הקירות שומרים על הערך הנדלנ“י של הנכסים, שומרים על איכות החיים של האנשים הגרים או עובדים בתוך המבנה ומונעים את הצורך להתעסק עם תיקונים של ליקויים הקשורים למים החודרים מהחלקים החיצוניים לחלקים הפנימיים של המבנה. בנוסף, הקירות יוצרים מערכת בידוד מעולה שכאמור שומרת על טמפרטורה מאוזנת לאורך כל ימות השנה.

 

 

מה חשוב לדעת מעבר לזה?

ובכן, בין אם אתם מתכננים פרויקט חדש לגמרי אותו אתם צפויים לבנות ממש מאפס ובין אם אתם מחדשים או משקמים מבנה קיים, חשוב לפנות לחברה מקצועית המתמחה בתכנון והתקנה של קירות מסך העשויים מאלומיניום וזכוכית. חומרי הגלם חייבים להיות סופר עמידים, הם אמורים להתסנכרן אחד עם השני מבחינה עיצובית וגם מבחינה פונקציונלית ולכן צריך לשים דגש על איכות, על תקנים, על התקנה מקצועית ועל רמת גימור סופר גבוהה. מומלץ לבחון מקצועיות, עמידה בלוחות זמנים, שלבי עבודה, תהליך התקנה, אחריות ומחיר.

 

לסיכום, קירות מסך הפכו בעשור האחרון לאחד הפתרונות הפופולאריים בהיבט של חיפוי חיצוני ולכן שווה לשקול אותם בחיוב כאשר מתכננים פרויקט חדש או משקמים פרויקט קיים.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך

תפריט נגישות