פסיכולוגיה
של התמודדות

הדברת מזיקים כדאי לדעת

ענת צוות האתר
ענת צוות האתר

ענת, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

אם אתם מתגוררים בבית פרטי או בקומה נמוכה סבירות גבוהה מאד שאתם סובלים ממגוון מזיקים. בישראל, גם בקומות גבוהות יותר רבים מאיתנו סובלים ממקקים, חולדות ועוד מטרדים לא נעימים. אם גם אתם סובלים מהתופעה, נשמח לספר לכם במאמר זה כל מה שאתם צריכים לדעת על הדברת מזיקים.

לאיזה סוגי מזיקים תורמת הדברה?

כשמדובר על הדברה הכוונה היא לכל אחת מהפעולות שמנטרלת מזיקים, חרקים, בעלי חיים וכדומה מסביבתו של האדם. הדברה יכולה לכלול ריסוס נגד ג'וקים או פרעושים אבל גם הרחקת חתולים או יונים, תפיסת עכברים ועוד.

איזה סוגי הדברת מזיקים יש?

מדביר מקצועי יתאים את ההדברה לסוג המזיק ולשטח בוו הוא נמצא. ישנן הדברות שפועלות על ידי חומרים כמו הדברות ביולוגיות או כימיות, ישנן הדברות חקלאיות או הדברות שמונעות הגעת מזיקים, מרחיקות אותם או לוכדות אותם. כיום ישנה מודעות גוברת לשימוש בהדברות ירוקות במטרה להזיק כמה שפחות לאדם וסביבתו, אך לא תמיד הן הדברות ירוקות מתאימות לבעיה שלשמה הזמנתם את המדביר.

מה צריך לדעת לפני שמזמינים מדביר?

חשוב לפנות כמו בכל תחום לבעל מקצוע מורשה, בעל תעודה, ורצוי כזה עם המלצות כך שתוכלו לסמוך עליו שיגיע בזמן ויפעל באופן מקצועי.

כמה עולה הדברה?

עלות ההדברה משתנה בהתאם לאופי הפעולה ופעמים רבות לפי שטח הבית. לדוגמה הדברה נגד חרקים הכוללת הדברת תיקנים מתומחרת לרוב לפי מספר החדרים בבית. עוד גורמים המשפיעים על המחיר הם סוג ההדברה אם מדובר בהדברה ירוקה, הרחקה, הנחת מלכודות וכן הלאה. גורם נוסף שמשפיע על המחיר הוא הבהילות, אם הזמנתם מדביר באמצע הלילה בסוף שבוע לתפוס נחש הוא כנראה יגבה מכם יותר מאשר בבוקר יום חול.

איך לבחור חברת הדברות?

יש כמה דברים חשובים שכדאי לדעת אותם לפני שבוחרים חברת הדברות!

  1. סוג המזיק – לא כל חברת הדברות מבצעת את כל סוגי ההדברות, לכן לפני שאתם בוחרים חברת הדברה, עליכם לבדוק שזו אכן ההתמחות של חברת ההדברות. למשל, אם אתם צריכים לבצע הרחקת יונים או עטלפים, יש לבדוק שזו לא חברה שמתמחה בהדברת טרמיטים בכלל.
  2. אישורים ורישיונות – מדביר או חברת הדברות חייבים להחזיק ברישיון מטעם המשרד להגנת הסביבה. בלי האישור הזה, חל איסור לבצע הדברות מכל סוג שהוא ולכן על אחריותכם לבדוק את זה.
  3. סוג ההדברה- כאמור יש סוגים שונים של הדברות ולכן חשוב שהסוג שאתם בוחרים, יתאים למצב, לבעיה, לסביבה בה מבצעים את ההדברה ועוד.
  4. מקצועיות ידע ונסיון – לפני שבוחרים חברת הדברה כדאי לבחון היטב את רמת הניסיון והידע של האנשים שמבצעים את ההדברה עצמה.

 

כמובן שגם יעילות, אחריות על ההדברה, הוצאת חשבונית, עדכון הלקוח לגבי איך צריך להתנהל חשובים בתהליך הבחירה לא פחות.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך

תפריט נגישות