פסיכולוגיה
של התמודדות

להפסיק לעשן באופן טבעי

ענת צוות האתר
ענת צוות האתר

ענת, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

ההשפעות השליליות של עישון ידועות היטב. הוא גורם לסרטן, הורס את העור, מחליש את הריאות, ומוביל למחלת לב. אנשים רבים מנסים להפסיק ואינם מצליחים. למעשה, מספר מחקרים תיעדו את השיטה הטובה ביותר לגמילה מעישון, אך אף אחד מהם לא הגיע לתשובה סופית.

אחד המחקרים מצא כי אנשים המנסים להפסיק לעשן ואינם מצליחים, הם בעלי כוח רצון נמוך. עכשיו, זה לא משהו שמישהו רוצה לשמוע, אך הפרסומים החוזרים ונשנים הניצבים על מעמד לקטלוגים במרפאות רופאים ובבתי מרקחת, אינם מאפשרים התחמקות מהעובדות הברורות. לכן, על מנת לסייע לך לנצח את הסיכויים ולהפסיק, מומחים סבורים כי יוגה יכולה באמת לבעוט הרגל זה בהצלחה.

הצעד הראשון והחשוב ביותר בו יש לנקוט הוא להתמקד בטיפוח הכוח הפנימי.הגישה צריכה להיות להחליט להפסיק ולא לעשן יותר. אך במרבית המקרים, אנשים אינם מסוגלים לסגל את כוח הרצון ואז ההפסקה הופכת להיות קשה מידי. לכן יש להמשיך לנסות בנחישות חזקה ולהבין כיצד ההרגל פוגע בגוף וברווחה הנפשית. תפיסה זו היא תנאי מוקדם להצלחה.

יוגה היא מדע של מודעות. אנשים שמעשנים מנסים תחילה להתבונן ולהכיר למה הם מעשנים, מה גרם להם להרגל זה ומה מניע את תשוקתם לעישון. האם זוהי הנאה צרופה, אופנה, לחץ חברתי, מתח או כל גורם בסיסי כזה העשוי להוביל שוב לעישון. ברגע שאתה מזהה את המקור, אתה מסוגל להתמודד עם הבעיה בקלות יותר.

מיגור הדחף לעשן

הבנת הגורמים השליליים כגון לחץ חברתי או הנאה מעישון ומודעות לתוצאות ההרסניות, יכולות לסייע. אנשים רבים יודעים בדרך כלל שהרגל מסוים שלהם הוא רע, אך אינם מבינים לחלוטין באיזו מידה הם עלולים להיפגע. אחרים חוששים מפני מתקפת תסמיני הגמילה. זהו המקום שבו יוגה נכנסת לתמונה. שיטות כמו טכניקות נשימה איטיות, מדיטציה ומספר שיטות טיהור מסייעות בהתגברות על התשוקה לעשן.

יש להבין כי דיכוי דחפים אלו הוא תהליך איטי ויש לבצע אותו בהדרגה. ההכרה שהתהליך אינו עובד במהירות, הוא המפתח להצלחה. לאחר שהחלטת בנחישות להפסיק לעשן, ניתן לטפל ביצר. שיטה אחת היא ללעוס מסטיק בכל פעם בה מתעורר הדחף לעשן. המסטיק מסייע בשליטה על הצורך לעשן, ומסייע לשטיפת הרעלים מהמערכת. ניתן אף לאכול זרעים על מנת לשפר את העיכול ולהעלים את הדחף לעשן.

תנוחת יוגנדרה

זוהי אחת השיטות הקלות והטובות ביותר כדי לסייע להילחם בכל השנים בהם נגרם נזק לגוף כתוצאה מעישון. תנוחה זו מסייעת לאיזון מערכת הנשימה באמצעות הבטחת איזון משך השאיפות והנשיפות.

היא משיבה אף את הברק לעיניים והופכת את העור לזוהר יותר. בנוסף, היא נהדרת לריאות, מחזקת אותן וגורמת להן לתפקד ביעילות טובה יותר. תנועת הגוף משתפרת והביטחון העצמי מתגבר.

המאמרים הבאים:

להפסיק לעשן בלי להשמין – כללי הזהב

להפסיק לעשן ולהיות אדם חדש – מאמר של סייד קשוע

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך

תפריט נגישות