פסיכולוגיה
של התמודדות

סקיילייט במגדלים – כל מה שחדש בתחום

ענת צוות האתר
ענת צוות האתר

ענת, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

עולם הבניה והאדריכלות חווה שינוי משמעותי בעשור האחרון. התחום הולך לכיון יעיל יותר, ירוק יותר, מהיר יותר וחסכוני יותר. אם בעבר היו עושים שימוש בחומרי הגלם ובמוצרים הקיימים, היום הטכנולוגיה מאפשר לקחת את הפרויקטים שלנו לכיוונים אחרים של חדשנות, של טכנולוגיה, מה שמייעל תהליכים, חוסך באנרגיה ותורם לתהליך הבניה שגם ככה נחשב למזהם ופוגע בסביבה שלנו למשהו קצת ידידותי ויותר. אחד הפתרונות שתפסו תאוצה של ממש כחלק מהשינוי המדובר נקרא  סקיילייט במגדלים. מדובר בסוג של מהפכה שניתן לראות כמעט בכל מבנה חדש ובכל פרויקט שעובר חידוש או שיפוץ.

 

מה זה בכלל סקיילייט?

סקיילייט הוא בעצם חלון זכוכית. הוא מגיע מאותה משפחה של מוצרים המשלבים בין חומר האלומיניום לזכוכית כמו למשל קיר מסך. אבל זה לא סתם חלון זכוכית. מדובר בחלון או כמה חלונות שמאפשרים לנו להנות מיותר פתחי אוורור בבית, כלומר יותר אוויר שנכנס פנימה ומאפשר סירקולציה אופטימלית ומצד שני מייצר עבורנו סוג של גג בכל עונות השנה עם גישה מאוד נוחה ומאוד ישירה. דמיינו לכם סיטואציה שבה אתם נמצאים בבית שלכם ויש יום מאוד שמש. מה אתם עושים כדי לא להסתנוור? סוגרים את התריסים או את החלון! אז עם סקיילייט לא צריך לעשות את זה משום שהאור, כלומר השמש מגיעה ממקום לגמרי אחרי. מכיוון עליון. מהתקרה ואז בעצם אתם מקבלים שמש נעימה, לא שמש ישירה. למעשה, שאתם בוחרים להתקין סקיילייט בבית שלכם או במגדל אותו אתם מקימים, אתם מקבלים  אור יום טבעי בהתאם למיקום האסטרטגי של השמש ובהתאם לחללים ששם רלוונטי לכם לקבל את האור הזה כמו חדר השינה, הסלון, המסדרון וכדומה.

 

למעשה, הבחירה בסקיילייט הן כחלק בלתי נפרד בתכנון ממבנה חדש והן במטרה לשדרג מבנה קיים מאפשרת לנו להנות מיותר אור טבעי המסייע להאיר חלקים גדולים יותר בחלל. ממחקרים עולה כי אנשים הנחשפים ליותר תאורה טבעית הם אנשים שמחים יותר, אנרגתיים יותר ופרודקטיביים יותר ולכן מכניסים את הפתרון הזה לא רק למבנים פרטיים, אלא למשרדים ומקומות עבודה. בנוסף התקנה של סקיילייט נעשית במגדלים מסוגים שונים, בשטחים משותפים, בחדרי דיירים, בקאנטרי קלאב, בריכות שחייה ומכוני כושר.

 

למי עוד זה מתאים?

התקנה של חלון או חלונות סקיילייט מתאימה לאנשים שאוהבים לארח ולקיים אירועים מסוגים שונים אצלם בבית, לאנשים שעובדים על המחשב מהבית לאורך כל ימות השנה ורוצים להנות מחלל עבודה מעוצב, מאור טהור ונקי, אוויר ונוף לשמיים. בנוסף, מי שמחפש ליצור בבית שלו או בחללים אותם הוא מעצב מראה יוקרתי ואלגנטי לחלל, פתרון זה יכול גם כן להתאים לו. היום ניתן לבחור בין התקנה של סקיילייט ידני או חשמלי בהתאמה אישית ולפי הצורך והתקציב שלכם.

 

מדובר בפתרון טכנולוגי אופטימלי המאפשר לנו למקסם את התאורה הטבעית שנכנסת מבחוץ פנימה תוך שילוב מגנון איטום מלא וסינון של הקרינה המזיקה של השמש. נראה כי סקיילייט לצד פתרונות טכנולוגיים נוספים מאפשר לנו לשדרג את איכות החיים שלנו ולהימנע מסגירה ואטימה של הבית מפני שמש מסנוורת. היום ניתן להנות מהתאורה הטבעית בצורה מיטבית ולאפשר כניסה של אור השמש אל תוך החללים בצורה מבוקרת תוך שמירה על הבידוד האקסוטי והתרמי של המבנה. בנוסף, סקיילייט מאפשר חיסכון כלכלי אדיר בטווח הרחוק. כן חשוב לבחור חברה מקצועית המתמחה בתכנון והתקנה של סקיילייט בהתאם למאפיינים הדמוגרפיים של המבנה ובהתאם לתקציב ולצרכים שלכם.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך

תפריט נגישות