פסיכולוגיה
של התמודדות

ציורים עתיקים שנמצאים בבית יכולים להיות שווים משהו?

ענת צוות האתר
ענת צוות האתר

ענת, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

 הרבה מאיתנו לבטח מכירים את הסיטואציה הבאה – הבית של סבא או סבתא הופך להיות מכרה שעמוס בכל כך הרבה דברים – כלי מטבח, ריהוט, ציורים עתיקים, שעונים ישנים, וכיוצא בזאת. לעתים קרובות, הדירות הללו הופכות להיות כל כך עמוסות בחפצים עתיקים למיניהם, עד למצב שכבר לא ניתן אפילו לראות את רצפת הבית. אולי זה נראה לכם כמו זבל, אך תופתעו לגלות – שהעתיקות האלה שנמצאות בבית שלכם, של סבא, או בכל מקום אחר, אותם דברים ששקלתם כבר להעיף ולזרוק לפח – ייתכן שהם שווים כסף, ולא מעט. בשורות הקרובות, נרחיב עוד על ענתיקות, נבין על מה בדיוק מדובר, וננסה להבין – האם הציור העתיק בבית שלנו יכול להיות שווה משהו?

בתור התחלה – מה הן ענתיקות?

על פי ההגדרה הבסיסית ביותר – ענתיקה נחשבת בתוך מוצר ישן מבחינה היסטורית, ובעל ערך מבחינת ההווה. אם נצלול עמוק יותר להגדרה זו, אזי שעל פי הגדרה מדויקת יותר, ענתיקה נחשבת למוצר או לחפץ כלשהו, אשר יוצר לפני שנת 1700 לספירה, וכמו כן, על המוצר להיות בעל על ערך היסטורי מוסף. על אף הגדרה זו, כיום ניתן למצוא ענתיקות שיוצרו גם לפני 100 שנים בלבד. תחת קטגוריית הענתיקות, ניתן למצוא לא מעט חפצים ומוצרים, זאת לדוגמת – ציורים, כוסות, כלי מטבח, מזוזות עתיקות, וכיוצא בזאת.

ציורים עתיקים – האם זה טרנד או אופנה שלא נגמרת?

פעמים רבות, שאנחנו רוצים לבצע רכישה של מוצר כזה או אחר, אנחנו שואלים את עצמנו האם בעצם מדובר בסוג של טרנד, מסוג הדברים שנשארים באופנה לשנה שנתיים וחולפים להם מהעולם כאילו לא היו בכלל מלכתחילה, או שמא מדובר בסוג של מגמה, משהו שכאן כדי להישאר, לדוגמת סגנונות עיצוב עם חותם. אז שמדובר בציורים עתיקים, אין ספק כי במקרה הזה זה ללא עוד טרנד או גימיק. מדובר במשהו שתמיד ימשיך לרגש אנשים. כמובן, שזה עניין של טעם ולא כולנו אוהבים עתיק, וינטג' או ישן, אבל מי שכן אוהב, בהחלט יכול להיות בטוח שמדובר באמנות של ממש. ציורים עתיקים תמיד יוכלו להשתלב בבתים ובדירות, הם מתאימים למגוון של סגנונות כמו הסגנון הכפרי, העתיק, הוינטג' וגם ניתן לשלב ציורים עתיקים בסגנונות יותר חדשניים ומודרניים באופן מעודן.

למה כדאי לפנות לסוחר ענתיקות?

כמו שציינו בתחילת הכתבה – ייתכן מאוד שהציור העתיק שלכם בבית שווה כסף. לא רק הציור העתיק, אלא כל חפץ ישן ועתיק שאתם מתלבטים עליו. סוחר ענתיקות, הוא אדם שמכיר את המקצוע לעומק, ויודע להעריך (ואף לקנות) את ערך השווי של מוצר עתיק שנמצא אצלכם בבית.

לסיכום, אם אתם מתחברים לנושא, זה הזמן להתחיל לאסוף או אפילו לברר על ציורים ומוצרים מהסוג הזה.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך

תפריט נגישות