פסיכולוגיה
של התמודדות

פרחי באך – כל מה שצריך לדעת

ענת צוות האתר
ענת צוות האתר

ענת, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

בימינו יש לא מעט שיטות טיפול אלטרנטיביות, עליהן לא מעט אנשים ממליצים מאחר והיו אפקטיביות במיוחד עבורם. דוגמא נהדרת שייכת לרפואת התדרים, והיא בעצם עוסקת בטיפול באמצעות פרחי באך. אז איך פרחי באך יוכלו לעזור לנו בריכוז, ובאילו עוד תחומים שונים בחיים הם יכולים להיות יעילים בתור אמצעי טיפול אלטרנטיבי? ובכן, בכתבה זו – המומחים שלנו יסבירו לכם כל מה שצריך לדעת אודות טיפול עם פרחי באך וכל הסובב סביב נושא זה.

 

קצת רקע

רגע לפני שתחפשו אחר טיפול יעיל ואפקטיבי כפי שתוכלו לעשות בעת ביקור באתר azo.co.il, הרי שעלינו להבין איך הטיפול עובד ומהי מהותו בעצם. ובכן, טיפול עם פרחי באך קרוי על שם ד"ר אדוארד באך, שפיתח את השיטה הייחודית הזו בתחילת המאה ה-20 מתבסס בעיקר על שימוש בתמציות טבעיות, אותן מפיקים מצמחים ופרטים. זהו טיפול עם גישה הוליסטית, שבעיקר שואפת להגיע למצב של איזון רגשות שליליים, וקידום בריאות נפשית לצד בריאות פיזית.

 

עקרונות עיקריים של הטיפול

  • 38 תמציות – כאשר ד"ר באך גילה את השיטה הזו, הוא בעצם זיהה 38 מצבים רגשיים נפוצים, שכל אדם עשוי להתמודד עם אחד מהם ברמה כזו או אחרת במהלך חייו. לאותם מצבים הוא בעצם התאים תמצית פרח ייחודית, שעשויה להקל על הטיפול בהם בצורה חסרת תקדים.
  • איזון רגשות – כאמור, מדובר בטיפול בגישה הוליסטית. לפיכך, המטרה כאן היא להגיע למצב של איזון, על ידי תמיכה באותם כוחות החיוביים הטמונים באדם.
  • גישה טבעית ואלטרנטיבית – התמציות של הפרחים מופקות אך ורק מחומרים טבעיים, ולפיכך אינן כוללות שום רכיבים כימיים, וכמובן גם שאינן מביאות לתופעות לוואי כאלו ואחרות. 

 

איך זה עובד?

בהתחלה, כמובן שתעברו אבחון מעמיק, במסגרתו תקיימו שיחה מעמיקה עם המטפל שלכם, כך שתוכלו להבין ביחד את המצב הרגשי שלכם ולקבל אבחנה עמוקה יותר אודות הקשיים איתם אתם מתמודדים. לאחר מכן, על סמך שיחת האבחון המטפל יבחר את התמציות שיתאימו הכי הרבה לטיפול שלכם. במהלך שלב זה כמובן שגם תקבלו את הוראות הצריכה מאת המטפל שלכם, ואילו חשוב להתייחס אליהן ברצינות. בדרך כלל הצריכה תתבצע מספר פעמים ביום, על ידי נטילת טיפות. חשוב להדגיש כי מדובר בטיפול אלטרנטיבי, שאינו מהווה תחליף לטיפול רפואי קונבנציונלי בשום צורה. כדאי גם לקחת בחשבון כי יעילות הטיפול עשויה להשתנות מאדם לאדם. 

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך

תפריט נגישות