פסיכולוגיה
של התמודדות

רכב לא מניע – מה עושים?

ענת צוות האתר
ענת צוות האתר

ענת, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

היום כמעט כל אחד מחזיק רכב – וממש לא צריך לקרוא סטטיסטיקות על מנת לאמת את הנתון הזה, כל מה שעלינו לעשות הוא להבחין בכבישים הפקוקים בכל רחבי הארץ. בעולם בו כל אחד כל-כך תלוי בכלי הרכב שלו, כמובן שמצבים שונים בהם כלי רכב לא מניע פוגעים לחלוטין בשגרת היום-יום שלנו. ובכן, בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. בכתבה זו, החלטנו לרכז עבורכם מספר מקרים נפוצים של רכב לא מניע, וכמובן טיפים חשובים להתמודדות. אז שנתחיל?

 

רכב לא מניע – אין סטרטר

זו בעיה שככל הנראה כמעט כל אחד נתקל בה לפחות פעם אחת בעבר – וזאת מאחר ומדובר בבעיה הנפוצה והשכיחה ביותר בעצם. בדרך כלל, במקרים שונים בהם רכב לא מניע ואין סטרטר זה קורה בגלל שהמצבר ריק. כאשר המצבר ריק, הסטרטר לא יקבל מספיק חשמל, ולפיכך לא יוכל להסתובב – משמע רכב לא מניע. כמובן שהפתרון כאן יהיה להחליף מצבר, ואילו ניתן למצוא היום שירותים די יעילים של הזמנת מצבר עד הבית

 

יש סטרטר – אך עדיין רכב לא מניע

לפעמים ייתכנו מצבים בהם יש סטרטר, אך עדיין הרכב לא מניע. זה יכול להתרחש עקב בעיית דחיסה כזו או אחרת (במנועי דיזל בעיקר), בעיות תזמון ועוד מגוון סיבות שונות. הפתרון כאן הרבה יותר מורכב שכן, עלינו קודם לכן לזהות את מקור הבעיה, ולשם כך נצטרך קצת ידע וניסיון במכונאות – אותו כמובן אין לרוב האנשים. לכן, אם אנחנו לא בטוחים מה הבעיה – הרי שעלינו לקחת את האוטו בהקדם האפשרי אל מוסך אמין ומורשה, שיוכל לתת לנו מענה על הבעיה ולאבחן אותה קודם לכן.

 

כך תבחרו מוסך לטיפול בבעיות

כאמור, יש לא מעט מקרים בהם לא נוכל לאבחן את הבעיה ולטפל בה בעצמנו – ולכן נצטרך מוסך. הנה כמה פרמטרים לבחירת מוסך אמין:

  • ניסיון – כמו בחירת כל נותן שירות אחר, גם כאשר נבחר מוסך נרצה לוודא כי האדם שמנהל אותו הוא מומחה בעל ניסיון מעמיק בתחום מכונאות הרכב. 
  • אמינות – נרצה לקחת את כלי הרכב שלנו אך ורק למוסך אמין, כזה אשר נוכל להיות בטוחים כי יטפל בנו על הצד הטוב ביותר – וזאת לצד המחיר ההוגן ביותר.
  • מוניטין – כדי למצוא מוסך אמין, מנוסה, מקצועי ומומלץ שעונה על כל הדרישות שלנו עלינו לבחור מוסך עם מוניטין חיובי ולקוחות מרוצים, ולשם כך נחפש אחר המלצות. 
פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך

תפריט נגישות