פסיכולוגיה
של התמודדות

שוקלים רכישת דירה? אתם צריכים לקרוא את הכתבה הזו 

ענת צוות האתר
ענת צוות האתר

ענת, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

רכישת דירה היא צעד גדול ומשמעותי עבור מרבית האנשים, צעד שמביא איתו לא מעט חששות במרבית המקרים. בדיוק לשם כך, אנשים רבים פונים אל יועץ משכנתאות, כאשר מדובר בעצם על איש מקצוע שמטרתו העיקרית היא לעשות סדר בכל הבלאגן ולסייע בעת תהליך לקיחת משכנתא לשם רכישת דירה. בכתבה זו, החלטנו להסביר לכם כל מה שתצטרכו לדעת על מנת שתוכלו לבחור נכון יועץ משכנתאות שיסייע בדרך. 

 

מהו תפקידו של יועץ משכנתאות בתהליך רכישת דירה?

עבור מרבית האנשים, לקיחת משכנתא היא חלק בלתי נפרד מביצוע רכישת דירה – כך שיהיה צורך לשכור את שירותיו של מומחה בתחום ייעוץ משכנתא. אז מה בעצם יועץ משכנתאות עושה? ובכן, לאיש מקצוע זה קיימים מספר תפקידים עיקריים:

  • בדיקה של העסקאות – אחת ממטרותיו העיקריות של יועץ משכנתא היא בעצם לבחון האם העסקה שהוצעה לכם על מנת שתוכלו לבצע רכישת דירה מתאימה בכלל למצב הכלכלי שלכם ועונה על כל הצרכים האישיים שלכם. נוסף על כך, היועץ שתשכרו את שירותיו לא רק אמור לבדוק האם מדובר בהצעה שבכלל עונה על הצרכים שלכם ותוכלו לעמוד בה – אלא גם האם מדובר בהצעה טובה עבורכם, או שמא קיימות הצעות טובות ואטרקטיביות יותר. 
  • בחירה של המסלול – תפקיד נוסף של יועץ משכנתא הוא גם לבחור עבורכם את המסלול שיתאים לכם בצורה הטובה ביותר בהתאם לסיטואציה הספציפית שלכם. לדוגמא, משכנתא שנלקחה בגיל צעיר שונה לגמרי ממשכנתא הנלקחת בגיל מאוחר יותר לאחר שכבר קיימים חסכונות רבים. כמו כן, חשוב לציין כי ללא קשר לגיל, בכל מקרה ההון העצמי משחק פה חלק שאינו פעוט – דבר שגם אותו היועץ שתבחרו יבדוק עבורכם. 
  • ליווי בעת התהליך – לפני רכישת דירה, יש צורך בהתנהלות אל מול הבנק מאחר ובעצם מדובר על הגוף שמלווה לכם את המשכנתא. ובכן, תפקידו של יועץ המשכנתאות שתבחרו הוא בין היתר לסייע לכם וללוות אתכם בכל שלב של תהליך זה, החל מעזרה במסמכים ועד לבחירת הביטוחים שיתאימו לכם. 
פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך

תפריט נגישות