פסיכולוגיה
של התמודדות

גשר בשיניים

ענת צוות האתר
ענת צוות האתר

ענת, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

אסתטיקה של הפה והשיניים היא נושא חשוב ומשמעותי עבור כל אחד מאתנו. כולנו רוצים לפתוח פה בחיוך יפה בו נחשפות שיניים ישרות, לבנות ושלמות. מה עושים כאשר השיניים לא נראות כך באופן טבעי? מה קורה כששיניים ניזוקות ולא נראות טוב? מה אם השיניים צמחו קצת עקום או שהלסת בולטת החוצה? כיצד מתמודדים במצב בו השיניים העליונות בולטות יותר מהשיניים התחתונות?  במצב כזה ניתן לבצע גשר בשיניים – טיפול אורתודנטי שתפקידו ליישר את השיניים למראה ישר, מחמיא ויפה. תהליך טיפולי הדרגתי שמשפיע על מיקום השיניים ועל הזווית שלהם, במטרה ליישר את השיניים לשורה אחידה ויפה.

גשר בשיניים – כיצד מיישרים באמצעותו את השיניים?

גשר בשיניים הוא טיפול שניתן לבצע אותו באופנים שונים. כאשר המטרה הינה להפעיל לחץ מדויק על השיניים שאינן עומדות במקום, ולהוביל אותם בתהליך הדרגתי למיקום המדויק שלהם. את הלחץ הזה מבצעים באמצעות סמכים שמודבקים על כל שן, טבעות שמעגנות אותם, גומיות מותאמות וחוטי קשת שהם אלו שמכוונים את המסלול הרצוי של התנועה.

אופציות נוספות של טיפולי יישור שיניים

טיפול בסמכים מתכתיים על השיניים הוא הטיפול הפופולארי והרווח, אם כי יש חלופות. ניתן לבצע טיפול באמצעות סמכים מפלסטיק, באמצעות סמכים לשוניים שמוצמדים בצד האחורי של השיניים ואינם נראים לעין. כמו כן יש כיום שיטות מתקדמות ליישור שיניים באמצעות קשתיות שקופות שמאפשרות לבצע את הטיפול בצורה סמויה יחסית. מגוון הטיפולים המוצע נועד להתאים לכל מטופל את הטיפול הנכון והיעיל עבורו בהתאם למצב השיניים שלו, ולהשגת תוצאות אופטימליות.

התאמת הטיפול לפי מצב השיניים

חשוב להבין כי יש להתאים טיפולי גשר בשיניים בהתאם למצב השיניים. מה שאומר שיש מטופל אחד שיעבור טיפול אורתודנטי קצר טווח ועם תוצאות מעולות, לעומת מטופל אחר שהטיפול שלו יהיה ממושך יותר ויכלול שלבים רבים יותר. כי בסופו של דבר המטרה הינה להוביל לתוצאות טובות ולשיניים ישרות. ככל שהטיפול מורכב יותר,  ככל שיש לבצע פעולות נוספות בתהליך כך הוא יתמשך פרק זמן ארוך יותר ויכלול ביקורים רבים יותר אצל האורתודנט.

כיצד לבחור רופא שיניים מומלץ?

מבררים על טיפול יישור שיניים? מתלבטים אצל מי לבצע גשר בשיניים? חשוב לבחור בשימת לב רופא שיניים בירושלים, כדי להיות בטוחים שאתם מתחילים טיפול אצל גורם מקצועי שמסוגל לבצע את הטיפול הרצוי ביעילות מקסימלית, וכי לא תתחרטו אחרי תחילת הטיפול על הבחירה שלכם. וודאו כי הרופא מקצועי ומנוסה, שהוא מומחה בטיפולי גשר בשיניים, וכי המטופלים שלו מרוצים ושבעי רצון מהתוצאות. לאחר בירור כזה אתם יכולים להיות בטוחים יותר כי אתם עולים על מיטת הטיפולים הנכונה, וכי אתם יכולים להיות שלווים ביחס לתהליך הטיפולי שאתם עומדים לחוות עד להשגת התוצאה הרצויה בה השיניים שלכם ישרות ויפות!

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך

תפריט נגישות