פסיכולוגיה
של התמודדות

מה זה קיר מסך ומה היתרונות שלו?

ענת צוות האתר
ענת צוות האתר

ענת, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

עולם הבנייה הוא עולם שנמצא בחידוש תמידי, זאת כאשר תמיד קיים רצון לפתח טכנולוגיות חדשות בתחום זה. המטרה היא תמיד זהה – לפתח המצאות שבסופו של דבר ישפרו את נוחות המחייה, יקלו על תהליך הבנייה, ואף יוזילו את תהליכי הבנייה בסופו של יום. אחד החידושים הגדולים ביותר בעולם הבנייה של בתי מגורים, בנייני מגורים, ומבנים ציבוריים זה קירות מסך. קיר מסך הוא טכנולוגיה חדשה בעולם הבנייה, זאת כאשר מדובר על פיתוח אשר תורם רבות מבחינות אסתטיות, מבחינות נוחות תרמית, ועוד רבים נוספים. מה זה קיר מסך? כיצד טכנולוגיה זו עובדת? אילו סוגים של קירות מסך קיימים כיום בעולם? ומה מייחד את קיר המסך על קירות רגילים? כל זאת ועוד, בשורות הבאות שמובאות כאן לפניכם.

מה זה קיר מסך ומה מייחד אותו מקירות אחרים?

ראשית, את כל המידע הנחוץ והרלוונטי ביותר על קירות המסך השונים, מה הן היתרונות השונים של קירות המסך, וכיצד טכנולוגיה זו עובדת, תוכלו למצוא בקישור הבא alcon.co.il. קיר מסך הוא למעשה קיצר חיצוני אשר מותקן על מבנים רבים כיום בארץ ובעולם. קיר מסך מהווה קיר חיצוני לשלד הבניין, כלומר, לא מדובר על קיר את נתמך או נשען על השלד הספציפי של הבניין עצמו. כיום, קירות מסך נמצאים בארץ בעיקר בשימוש בבנייה של רבי קומות, ושכל בניינים ציבוריים רבים, שכן מדובר על טכנולוגיה יקרה יחסית.

אילו סוגים של קירות מסך קיימים כיום?

כיום, ניתן למצוא מספר סוגים של קירות מסך הקיימים בארץ ובעולם כולו, כל אחד מהם עושה שימוש בחומר אחר, וכל אחד בעל תכונות אחרות המייחדות אותו. הסוגים הנפוצים ביותר של קירות מסך הקיימים כיום הם קירות מסך זכוכית, וקירות מסך אלומיניום.

מה היתרונות של קיר מסך על פני פתרונות חיפוי אחרים

חשוב להבין כי קירות מסך מפרידים בין החלק החיצוני של המבנה לבין הפנימי. כלומר מדובר בסוג של חצץ שנוצר בין הקירות ולכן לא ניתן למקם קירות כאלה בחלקים הפנימיים של הפרויקט. היתרון החשוב והבולט ביותר, בא לידי ביטוי בשילוב בין שני חומרי גלם חזקים, עמידים ומצויינים במטרה לשמור על המבנה לאורך השנים. חומרים אלה מונעים חדירה של מים וככה בעצם גם מונעים רטיבות, נזילות וכדומה. באופן כזה הן מערכת האיטום והן מערכת הבידוד נשארות שלמות וחזקות. אז עמידות וחוזק דיברנו. יתרון זה גם למעשה מונע תחזוקה במבנה לאורך השנים וככה בעצם אנחנו מוזילים עלויות. בנוסף, מדובר בפתרון מעולה גם בהיבט התרמי המאפשר לייצר נוחות תרמית מעולה ולהפחית משמעותית את הצריכה שלנו במכשירי חשמל למטרות חימום וקירור. מעבר ליתרונות הפונקציונליים של קירות מסך, קירות מסך גם מעניקים למבנה מראה אסתטי, יוקרתי ומודרני.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך

תפריט נגישות