פסיכולוגיה
של התמודדות

פירות יבשים

ענת צוות האתר
ענת צוות האתר

ענת, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

פירות יבשים הם קטגוריה אשר עומדת בפני עצמה בעולם הפירות והירקות ולא בכדי יש אליה התייחסות נפרדת. מדובר בקבוצת פירות שמייבשים אותם בטכניקות שונות, מה שהופך אותם לשונים במראה שלהם, כמובן שגם הטעם שלהם משתנה ומעל לכל – הם נשארים עמידים ומתאימים לאכילה במשך הרבה יותר זמן מאשר אותם פירות כאשר הם טריים. כך גדל מספר האפשרויות ליהנות ממגוון רחב של פירות וירקות וגם בתחום זה יש לא מעט סוגים של פירות יבשים שאפשר להשיג – עם או בלי סוכר, כאלה שעברו תהליך ייבוש בצורות או שיטות עבודה שונות וכמובן בגדלים שונים, עם או בלי קליפה ועוד. בישראל נפוץ ומקובל מאד ליהנות מפירות אלו לא רק בט"ו בשבט אלא לאורך השנה כולה וחשוב מאד למצוא את הספק שממנו אפשר לקנות פירות איכותיים וטובים ככל האפשר.

 

איפה הכי כדאי לקנות פירות יבשים?

כיום יש לא מעט נקודות מכירה שבהן אפשר לקנות פירות יבשים – חנויות של קלייה, ירקנים ועוד. יחד עם זאת ולמרות האפשרות הקלה מאד להשיג פירות יבשים, הרי שהכי כדאי לבחור מקום שבו קונים פירות או ירקות מהחקלאי, מה שיצביע בוודאות על כך שמדובר במקום שמחזיק בפירות וירקות טריים ומוכר אותם ללא פערי תיווך. פערי תיווך אלה יכולים לבוא לידי ביטוי גם בתשלום עבור אותם פירות ירקות אך גם בפרק הזמן שיעבור מהרגע שבו הפירות או הירקות נקטפים ונאספים עד שהם יכולים להגיע אל הלקוחות והצרכנים. השאיפה היא שפרק זמן זה יהיה קצר ככל האפשר ולכן קנייה ישירה מהחקלאי היא הקנייה הכדאית והמומלצת ביותר. כאשר מוצאים ספק שמוכר ירקות ופירות ישר מהחקלאי הרי שאפשר יהיה לסמוך גם על קטגוריית הפירות היבשים שלו – שהם טריים ואיכותיים, שתהליכי הייבוש התבצעו ברמה גבוהה ושהספקים שלהם יהיו מוכרים ומובילים בתחום.

 

חשיבות האיכות

אי אפשר לאכול פירות יבשים לא איכותיים. הם לא יהיו טעימים, המרקם שלהם יהיה גס ולא נעים בפה, יהיה קשה לנגוס בהם וגם יכול להיות שהם יהיו קשים לעיכול. למרות משך הזמן הארוך שבמהלכו אפשר לשמור אותם – מומלץ להצטייד באריזות הקטנות יותר, ליהנות מהמתיקות והחמצמצות של הפירות ובכל פעם שנגמרת הכמות שהייתה בבית – לקנות שוב כמות חדשה. זו החשיבות של האיכות ולא מומלץ להתפשר עליה. יש לא מעט פירות יבשים שתורמים לבריאות ואפשר להתבסס עליהם במהלך הדיאטה ולכן חשוב מאד לקנות את הטובים ביותר, אלה שיוצרו ממש לאחרונה וכאמור – לצרוך אותם ככל האפשר בסמיכות לקנייה. כל זה יבטיח גם הנאה שלמה מהפירות היבשים וגם טעמים נפלאים שמלווים לכל אחד את היום כולו.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך

תפריט נגישות