פסיכולוגיה
של התמודדות

אילו סוגים של טיפולי חניכיים קיימים?

ענת צוות האתר
ענת צוות האתר

ענת, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

בריאות חלל הפה היא דבר חשוב שעל החשיבות שלה לא ניתן להתווכח. בסופו של דבר, אין שני לרושם ראשוני, והחיוך שנפרש על הפרצוף שלנו, אשר בסופו של דבר חושף את חלל הפה שלנו, היא דוגמה חייה לכך. אחד הדברים שמשפיעים בצורה גדולה של ממש על בריאות חלל הפה שלנו, זה למעשה הבריאות של החניכיים שלנו עצמם. טיפולי חניכיים, הם אבן הדרך המשמעותית ביותר אל עבר שמירה על מבנה שיניים בריא ותקין. בשורות הבאות, תוכלו לקרוא ולהעשיר את הידע על סוגים קיימים של טיפולי חניכיים בעולמות רפואת השיניים.

על החשיבות של שמירה על החניכיים

מחלות החניכיים השונות שיכולות לפגוש אותנו במהלך החיים שלנו, הן מחלות שיכולות בסופו של דבר לגרום להשלכות כבדות משקל על החניכיים, זאת לדוגמת – נשירת חניכיים, נסיגת חניכיים, וכיוצא בזאת. טיפול בחניכיים, מתחיל קודם כל בטיפוח ושמירה על ניקיון החניכיים בשגרה, אולם, במצבים שבהם מתפתחת מחלה כלשהי בחניכיים, עלינו לגשת לטיפולי השיניים והחניכיים שקיימות בעולם, זאת לדוגמת יישור שיניים שקוף.

אילו סוגים של טיפולי חניכיים קיימים?

כיום, יש בעולם מספר טיפולים המוצעים לאנשים שסובלים ממחלות השיניים השונות. כל טיפול, מותאם לאופי המטופל ולאופי הבעיה בחניכיים. הטיפולים הם כדלקמן:

 • טיפול אנטיביוטי – ניתן בדרך כלל יחד לטיפול של ניקיון, זאת כאשר כל אלה נועדו על מנת להילחם בחיידקים שגורמים לנזק בחניכיים שלנו.
 • השתלה של רקמת חניכיים – מדוב על טיפול שמתבצע במקרים שבהם ישנה נסיגה חמורה של השיניים.
 • טיפול מונע – טיפול אצל שיננית שנועד לדאוג לניקיון ובריאות שוטפים של חלל הפה שלנו.
 • השתלת עצם – טיפול נוסף אשר מוצע לאנשים שמתמודדים עם חוסר משמעותי של עצם החניכיים.

טיפים לשמירה על בריאות השיניים והחניכיים לאורך השנים

 1. הימנעו מאכילת מזונות המכילים כמויות גבוהות של קפאין
 2. אחרי שאתם אוכלים מזונות עתירים בסוכר, מומלץ לצחצח את השיניים
 3. כדאי ואף מומלץ להגיע לביקורת אצל רופא השיניים אחת לשנה, כולל צילומים ולשלב טיפולי שיננית אחת ל-3-6 חודשים.
 4. הקפידו בכל ערב להעביר בכל חריצי השיניים קיסם דנטלי או חוט דנטלי פעולה פשוטה זו שאורכת רק כמה שניות עוזרת לשמור על השיניים ולהפחית משמעותית את הסיכון להיווצרות של דלקות חניכיים.
 5. הימנעו מעישון.
 6. אם אתם סובלים מכאבי שיניים, רגישות לקור או חום, אל תזניחו את הבעיה וקבעו תור לרופא שיניים מקצועי שאתם סומכים על דעתו.
 7. במידה ויש צורך בביצוע טיפולי שיניים ו/או חניכיים, חשוב להבין את התהליך לעומק, לבחור מרפאת שיניים מקצועית ולא לדחות טיפולי שיניים כמו עקירת שן, טיפולי שורש, סתימות וכדומה. ככל שמזניחים את הבעיה ושמים אותה בצד, ככה היא עלולה רק להחמיר ולגרום לבעיות נוספות עתידיות.
פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך

תפריט נגישות