פסיכולוגיה
של התמודדות

כיצד לחיות את החיים הטובים

ענת צוות האתר
ענת צוות האתר

ענת, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

משמעות החיים הטובים משתנה מאדם לאדם. יחד עם זאת, עדיין קיימת הבנה כללית לגבי האופן בו רעיון זה משפיע על רוב האנשים החיים בעולם המודרני. חיים טובים, בצורתם הפשוטה ביותר, הם שביעות רצון שאינה נגמרת, ומתחזקת יותר ככל שעובר הזמן.

החיים הטובים מורכבים מהשכמה מידי בוקר בתחושת שמחה והתלהבות לקראת המצפה במהלך היום. הם אינם קשורים לרכוש חומרי או תחושות שנגרמות באופן מלאכותי. החיים הטובים מבוססים על התנהגות טובה, מטרות אישיות, והמורשת אותה אתה מחליט להשאיר מאחוריך.

יותר מידי אנשים מסתבכים עם העבר והעתיד. הם תוהים מה עומד לקרות להם ושואלים ללא הרף "מה אם". הם הופכים להיות חסרי תחושה לגבי הרגעים הקטנים המהווים שלא ביודעין את אבני הבניין של הזמן, שאחרי הכול, הוא היתרון היחיד שלנו לחיות את החיים במלואם. שיטות פשוטות מאפשרות לחיות את החיים הטובים.

להאט. דחיפות ובהילות מפחיתות דיוק. קיים הבדל משמעותי בין הדברים המבוצעים והדברים המבוצעים באופן יעיל. כך, למשל, מחקרים סבורים כי אנשים הממתינים בסבלנות לקבלת שירותים או מוצרים, כשהם מסודרים בין עמודי תור, אינם מתלהמים, שומרים על הסדר והאווירה הטובה.

הערכת ההנאות הפשוטות של החיים. הדברים הטובים בחיים מתאפשרים כשהמוח מודע להגעתם.

להיות עצמך זה מספיק. כשאתה משווא את עצמך לאנשים אחרים, השלווה שלך מתחלפת בחרדה ותסכול. חבק את החופש והעצמאות שלך. בסופו של יום, האדם היחיד שיכול להגיד לך מה שאתה באמת רוצה או צריך הוא אתה עצמך.

ללמוד כל הזמן. כפי שאמרו אנשים גדולים בעבר, היום בו אתה מפסיק ללמוד הוא היום בו אתה מת. כל יום הוא הזדמנות ללמוד משהו חדש על החיים אותם אתה מבקש להשיג או האדם שאתה רוצה להיות. הקפד לברר ולחקור.

התרכז בתשוקותיך. תשוקתך היא מה שאתה אוהב לעשות בכל יום, להענקת תחושת הערך וההגשמה. אתה יכול להתרכז במטרה האמיתית שלך מהחיים, שהיא המפתח לאושר אמיתי על פני האדמה. השתמש בתשוקתך באופן היעיל והאוניברסאלי ביותר האפשרי ותוכל לגלות את הסיבות הניצבות מאחורי המאמצים והמטרות החשובים ביותר.

נסיעות למקומות מרוחקים. האנושות בורכה במקומות יפים. ניתן לחוות את כל פלאות הטבע והתרבות שיש לעולם להציע. קיימים מקומות בעולם שירחיבו את דעתך למציאות אותה מעולם לא דמיינת, אפילו בחלומותיך הפרועים ביותר. מקומות אלו מעניקים לך נקודות מבט בריאות וחדשות לגבי החיים.

דבר עם זרים. הכרות עם אנשים חדשים דומים לך ושונים ממך תסייע לך לאמץ את המתנה של האינדיבידואליות ולהבין את התפקיד אותו אתה מגלם בחברה. הבנת אנשים אלו תגביר את הידע שלך לגבי הדרך בה העולם עובד וסוגי האנשים והחוויות היוצרים אותו.

ממש את חמשת החושים שלך. ראייה, שמיעה, ריח, טעם ומישוש, מספקים מפתח לחוויות אישיות מתגמלות, וניתן להשתמש בהם על מנת להבין באמת מה זה אומר להיות אדם חי ונושם. לראות את הדברים היפים ביותר, לשמוע את הצלילים הנעימים ביותר, לטעום את האוכל הטוב ביותר, ולהריח את הריחות הטובים.

השתמש במה שיש לך. הצלחה אינה תוצר לוואי של משאבים בלתי מוגבלים. הצלחה מתרחשת כשאתה מותח את גבולות המשאבים הזמינים. אל תתמקד במה שאין לך, התמקד במה שיש לך ואיך זה יכול לסייע לך לקבל את כל השאר.

לסייע לאחרים. אין לך מושג איזה סוג הגשמה וביטחון תשיג באמצעות הגשת עזרה לאנשים אחרים.

הגדר מטרות ברורות. השמים הם הגבול, אך כדי להגיע לשם, מטרותיך צריכות להיות ברורות ועליך להאמין בהן עם כל הלב והנשמה. לעולם לא תגיע לאן שאתה רוצה ללכת, אם לא תדע מה אתה רוצה ולא תחשוב שיש לך את הדרוש על מנת להשיג זאת.

קבלת החלטות. בכל פעם בה אתה ממתין לקבלת החלטה, אתה מבזבז את זמנך וההזדמנות עוברת על ידך. הפסק להיות החלטי והקשב לתחושות הבטן שלך. החלטות טובות מתקבלות כשאתה לומד כיצד לבנות את החיים עליהם תמיד חלמת.

ניהול זמן. לנסות להשיג מטרות מבלי לבצע תכנון זמן הוא כמו לשוט בים הפתוח ללא מצפן ומפה. נכון, זה כיף, אך בסופו של יום עליך לזכור למה יצאת לשיט מלכתחילה.

להיות ספונטני. לעיתים ההזדמנות מגיעה במועדים בלתי צפויים. ודא שלוח הזמנים שלך גמיש דיו כדי להגיב בהתאם. הייה ספונטני וצא מאזור הנוחות שלך בכל הזדמנות אפשרית.

להיות נוכח. אחת הבעיות המשמעותיות ביותר מהן סובלים אנשים בעולם של היום הוא שהם כה לכדים בעבר או בעתיד, עד כי הם מסרבים לקחת שליטה על חייהם באמצעות הרגע ברגע ההווה. הם דואגים ללא הרף לגבי דברים אחרים, גופם כאן, אך מוחם במקום אחר. להיות נוכח בכל רגע ורגע מוביל לשפע שמחה והשראה.

חשוב יותר, דבר פחות. ככל שאתה חושב יותר ומדבר פחות, אתה מחמיץ הזדמנויות, וכשאתה מדבר, ודא שאתה עושה זאת עם משמעות ואמונה.

קח אחריות על פעולותיך. שפוט את עצמך על סמך התנהגותך והבטחותיך.

קיים את הבטחותיך. הפרת הבטחות היא ערובה לכישלון. הקפד להיות נאמן למילה שלך, שכן על כך מבוססת התדמית שלך והאופן בו זוכרים אותך.

מצא תמיד את ההיבט החיובי. כל תוצאה שלילית נושאת לקח חיובי. הצמדות להיבטים החיוביים היא המפתח לגדולה.

שכח משלמות, מצא את שביעות הרצון. שום דבר אינו מושלם, קיימת רק תפיסה לגבי שלמות, ורעיון השלמות מבוסס על הגדרה אישית. במקום לחפש תמיד שלמות, שאף לדברים המספקים אותך, אותם אתה רוצה וצריך.

עבודה קשה. להיות עצלן ולעשות את המינימום מבטיח בינוניות וחוסר שביעות רצון. עבודה קשה מקרבת אותך מידי יום יותר ויותר לכיוון מטרתך.

לישון טוב. מוח עייף אינו יעיל ואינו מאושר. אף אחד אינו יכול לתפקד על הצד הטוב ביותר של יכולותיו, ללא מנוחה. לכן חשוב להקפיד שעיצוב הפנים בבית יכלול חדר שינה מאובזר ומצויד עם כל הדרוש לשינה איכותית.

צחוק. הפסק לקחת את החיים כל כך ברצינות והבן שכל מה שגורם לך לעצבנות או לחוסר נוחות יכול למעשה להימצא שם רק כדי לגרום לך לצחוק.

מאמרים מעניינים נוספים:

האם אדם יכול לייצר לעצמו חיים טובים יותר? – מאמר על אחריות אישית

טיפים לחיים טובים – על פי מארק טווין

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך

תפריט נגישות