פסיכולוגיה
של התמודדות

גלידה טבעית

ענת צוות האתר
ענת צוות האתר

ענת, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

אי אפשר שלא לשים לב בתקופה האחרונה לכך שהרבה מאד אנשים מעדיפים לאכול מאכלים שיש בהם כמה שפחות תוספים חיצוניים ולכן יש שימוש נרחב במילה טבעי. חשוב לשים לב האם מדובר באמת במוצר שצורכים אותו במצבו הקרוב ביותר למצב הטבעי או שהוא עשוי מחומרי גלם טבעיים. כך הדבר כאשר מדובר בגלידה טבעית. על מנת להבין את הערך המוסף של גלידות טבעיות צריך להבין מה הופך אותן לכאלה ומה בעצם ההבדל בינם לבין הגלידות הרגילות והמוכרות מרשתות השיווק והקיוסקים. הגלידות הרגילות עשויות מחלב ו/או שמנת, הן מחוזקות כצבעי מאכל שהופכים אותן להרבה יותר מפתות וצבעוניות וברוב המקרים יש בהן גם מחזקי טעם או ריח על מנת שהטעמים שלהם יהיו חזקים יותר ומי שאוכל מהן יחשוב שהן טעימות יותר בשל כך. על מנת שהן יחזיקו מעמד הרבה זמן במקפיא יש בהן גם חומרים משמרים.

 

מה כדאי לדעת על גלידה טבעית אמיתית?

בגלידה טבעית לא יהיו כל המרכיבים שהוזכרו כאן. גלידה טבעית, כשמה כן היא, תהיה עשויה ממחיות של פירות שנבחרו בקפידה כשהם במצב הכי טוב, בשל ואיכותי שלהם. הגלידות של מוג'ו הן דוגמה מצוינת לכך. אפשר למצוא אותן במגוון רחב של טעמים, בין אם של פרי בודד ובין אם של שילובי פירות כאלה ואחרים. המרכיב היחיד שמתווסף לגלידות הוא מיץ לימון שגם מחמיא לטעם הטבעי ומחזק אותו וגם מאפשר לגלידות והארטיקים להישאר ולהישמר בקירור במשך תקופה ארוכה ובעצם משמש בעצמו כחומר משמר טבעי. הצבעים של הגלידה הם הצבעים של הפירות שמהם היא עשויה וכך גם הטעמים. אין שום התערבות חיצונית לצורך חיזוק הטעם, הצבע או הריח וכך יודעים בדיוק מה יהיה הטעם של הגלידה. זו גדולתה של הגלידה הטבעית.

 

למה כל כך חשוב להכיר גלידות טבעיות?

בסופו של דבר הכל מתחיל ונגמר בנושאים בריאותיים. יש מי שמעדיף להימנע ממרכיבי מזון לא טבעיים, בוודאי כאלה שמלכתחילה נחשבים לחומרי שימור או חיזוק טעם וריח שאלה חומרים כימיים שהוכחו מעל לכל ספק שעלולים לפגוע בבריאות. בנוסף לכך יש אנשים בעלי רגישות או אלרגיה לצבעי מאכל מלאכותיים או לממתיקים סינטטיים ולכן הם יעדיפו את הגלידות הטבעיות שאין בהן את כל אלה. הם יעדיפו להיות בטוחים שמה שהם אוכלים מכיל אך ורק מיץ או מחית של פרי טבעי וטרי, ללא תוספים וללא שום חיזוקים. מי שמקפיד על תזונה בריאה ומאוזנת בוודאי שיצטרך ממילא לבדוק כל מרכיב במאכל שהוא מכניס לפה והגלידות הטבעיות יהיו עבורו עדיפות בהרבה. מדובר בעניין שיש לו מודעות גבוהה כיום ולכן כדאי להכיר את האלטרנטיבות הטובות והאיכותיות שקיימות ואפשר לבחור אותן במקום את הגלידות הרגילות.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך

תפריט נגישות