פסיכולוגיה
של התמודדות

גמילת אופיאטים – כל מה שצריך לדעת

ענת צוות האתר
ענת צוות האתר

ענת, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

בעת בה אנו מדברים על אופיאטים, חשוב להבין כי בעצם מדובר על חומרים אשר מבוססים על מורפיום, זאת בעוד כי הם נמצאים תחת הקטגוריה של תרופות אשר מטרתן העיקרית היא לשמש בתור משככי כאבים. התמכרות אל אופיאטים היא התמכרות מאתגרת מאוד, כאשר מבחינת הגמילה בעצם מדובר על אחד מסוגי ההתמכרות הקשים ביותר להיאבק בהם. אז מה היא בדיוק התמכרות לחומרים אופיאטים, כיצד ניתן להיאבק בה ומה הם התסמינים הנפוצים? על כך ועוד החלטנו להסביר לכם במהלך הכתבה הבאה.

 

 התמכרות לחומרים אופיאטים – מה שחשוב לדעת

 בעוד כי מדובר על תרופות שניתן לרכוש בישראל אך ורק באישור מרשם רופא, חשוב לציין כי מדובר על חומרים אשר נחשבים לנגישים מאוד לציבור הרחב, בעוד כי אחוזים מסוימים של חלק מהחומרים הללו מצויים גם בתרופות אחרות כדוגמת סירופ לשיעול. למעשה, כל אחד יכול להיות חשוף לחומרים ממכרים אלו בשלב כזה או אחר של חייב. בדיוק לכן חשוב להיות מודעים לתסמיני ההתמכרות ולסכנות הכרוכות בה. תחילה, חשוב לציין כי עריכת השימוש בחומרים אופיאטים נובע מהצורך בשיכוך כאבים בגוף, כאשר במרבית המקרים, חומרים אלו נרשמים אחרי ניתוח מסוים הכרוך בכאבים רבים.

אולם, בעת שימוש בחומרים אלו, הגוף מגיע למצב בו הוא מפסיק להתמודד באופן עצמאי עם הכאב וכך בעצם נוצרת התלות בחומר, בעוד כי לאורך זמן עולה הצורך בהגדלת המינון מאחר והגוף נוטה לפתח סיבולת לחומרים אלו בצורה מהירה יחסית. כמו כן, חשוב לציין כי במקרים של התמכרות ממשית, האדם אשר סובל ממנה צורך את החומרים המדוברים ממקום רגשי ונפשי ולא רק ממקום פיזי של לסיים את הכאב. במקרים שכאלו, התלות היא נפשית ולא רק פיזית שכן, האדם אשר נוטל את התרופות האלו חש אופוריה אדירה בעת לקיחתן, בעוד כי הכאב הפיזי מהווה רק תירוץ על מנת להמשיך לצרוך את התרופה במצב שכזה.

 

התמכרות למשככי כאבים – כך תתמודדו

 גמילה ממשככי כאבים היא אינה עניין של מה בכך שכן, מדובר על תהליך גמילה פיזי ונפשי כאחד, כזה אשר מעמיד את האדם המצוי בהתמכרות בסבל אדיר. על כן, כאשר אתם מעוניינים לערוך תהליך גמילה או לחילופין, כאשר אחד מהקרובים אליכם אמור להתחיל בתהליך שכזה, חשוב לציין כי עליכם להיעזר בסיוע מקצועי שבמהלכו אנשי מקצוע מומחים בתחום ילוו אתכם לאורך כל התהליך. מאחר ומדובר על תהליך כה קשה פיזית ונפשית כאחד, הרי שקיים צורך אדיר בהיעזרות באנשים הנכונים שכן, רק בהינתן מעטפת התמיכה הנכונה תוכלו להתמודד עם התהליך המאתגר הזה. בדיוק לשם כך, מומלץ מאוד לערוך חיפוש ברחבי האינטרנט אודות מרכזי הגמילה המומלצים ביותר באזור מגוריכם, על מנת שתוכלו לבחור באחד שיוכל לסייע לכם לאורך כל הדרך.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך

תפריט נגישות