פסיכולוגיה
של התמודדות

מצוקת חניה כל הסיבות ומה עושים עם זה?

ענת צוות האתר
ענת צוות האתר

ענת, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

רוב האנשים בישראל מחזיקים ברכב בבעלות פרטית, אשר משרת אותם למגוון רחב של מטרות לרבות נסיעה לעבודה וחזרה, פיזור ואיסוף הילדים מהמסגרות החינוכיות- גנים ובתי ספר, חוגים וחברים, טיולים בחופשים וסופי שבוע ועוד… כמובן שהחזקה של רכב מביאה איתה מגוון של יתרונות, בסופו של דבר הרכב מספק לנו מענה למגוון צרכים, אבל, יש גם חסרונות. אחד החסרונות קשור בהכרח למצוקת החניה שקיימת בעיקר בערים הגדולות והצפופות כמו תל אביב, גבעתיים ורמת גן, אבל לא רק, היא קיימת גם מחוץ לעיר.

 

מה הסיבות למצוקת חניה?

  1. בנייה בלתי פוסקת – בתל אביב למשל, לא מפסיקים לבנות. פרויקטים כמו תמ“א 38 ופינוי בינוי מתקיימים באזורים שונים בעיר ללא הפסקה, מה גם שבונים את הרכבת הקלה שגוזלת מקומות חניה רבים מאוד.

דרך האתר pumbaparking.com/he תוכלו להירשם לאפליקציית החניה שעוזרת כבר לאלפי תושבים בעיר תל אביב ובקרוב גם בערים נוספות.

  1. צפיפות- יש ביקוש מאוד גדול למגורים בעיר תל אביב, וזאת למרות עליית המחירים המתמדת. פחות דירות ויותר אנשים באופן כמעט תמידי. סטודנטים שלומדים ברחבי העיר במוסדות האקדמיים השונים, זוגות צעירים שעובדים בתוך העיר, קשישים שגרים פה מאז ומתמיד ומשפחות צעירות, כולם רוצים לגור בעיר וזה למרות הצפיפות. מסיבה זו נוצר מצב של פחות חניה.

 

  1. פחות חניונים – בשל הבנייה המרובה הורסים לא מעט חניונים הפזורים ברחבי העיר ולכן נוצר מצב שיש פחות מקום לחנות, בעיקר לאנשים שמגיעים מחוץ לעיר, אבל לא רק.

 

מה עושים?

קודם כל, אם אתם גרים ועובדים בתוך העיר ומחזיקים ברכב פרטי, שווה לכם לשקול את השעות שבהן אתם בוחרים להזיז את הרכב. למשל, עדיף לכם להגיע מוקדם יותר לעבודה ואז גם לצאת מוקדם יותר מהעבודה ולתפוס חניה, לפני שרוב האנשים חוזרים הביתה. השעות העמוסות הן 16:00-19:00. דבר נוסף שאפשר לעשות, הוא לנסות שלא להזיז את הרכב בכל מצב. למשל, בסופי שבוע, אם אתם נוסעים להורים, לחברים או לטיול, כדאי לחשוב על פתרונות אחרים כמו תחבורה ציבורית, להצטרף למישהו אחר שנוסע לאזור שאליו אתם נוסעים ועוד כל מיני פתרונות יצירתיים.

 

 

הכירו את האפליקציה שתשנה את חייכם!

אם עדיין לא שמעתם על אפליקציית פומבה, כדאי להכיר. מדובר במערכת חכמה שיודעת לזהות היכן יש חניות פנויות, בהתאם לכתובת המגורים שלכם. האפליקציה הזו, שניתן להתחבר אליה בצורה קלה ומהירה, תאפשר לכם למצוא חניה עוד לפני שהגעתם לרחוב ולחנות כמה שיותר מהר. אין ספק כי הורדת האפליקציה והתקנתה בסמרטפון שלכם תסייע לכם לחסוך זמן יקר ולמצוא חניה בסמוך לאזור בו אתם גרים. אם גם אתם מתוסכלים ונמאס לכם לבלות על הכביש ברונדלים בכל יום אחר חיפוש חניה, הורידו את אפליקציית פומבה!

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך

תפריט נגישות