פסיכולוגיה
של התמודדות

פתרנות מחשוב ב – 2022

ענת צוות האתר
ענת צוות האתר

ענת, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

אנשים מחוברים למחשבים שלהם במידה מסוימת לשם עבודתם או למטרות אישיות. למעשה, היום אין כמעט אחד שאין לו בבית לפחות מחשב אחד, נייד או נייח למגוון של מטרות וצרכים. אבל במקרים רבים, בעיות משפיעות על מחשבים מבלי שהמשתמשים מודעים להן. במקרים אחרים, בעלי עסקים אינם מעורבים בכל מערכות המחשבים של העסק שלהם, כך שאינם מבחינים בבעיות המחשוב. מדובר באחד התחומים הכי מתקדמים ואין כמעט חודש שלא יוצא לעולם פתרון חדשני כזה או אחר שאמור לשדרג את השימוש שלנו במחשב. כאשר בעיה מתעוררת לראשונה ומשפיעה על מחשבים ניידים או נייחים, מומחה צריך לבדוק אותם בהקדם אפשרי ולהציע פתרנות מחשוב ב – 2022, כדי שההתנהלות העסקית תמשיך להתבצע כראוי.

רק לעתים רחוקות בעיות קטנות הופכות להיות גדולות

קיימות מספר פעולות עיקריות שמשתמשי מחשבים מבצעים מדי יום, שעלולים לגרום לבעיות מסיביות בהמשך. אותן בעיות חוזרות על ידי אנשים במקום העבודה, כי לאנשים יש הרגלי מחשב דומים בעבודה שהם מבצעים בכל מקום:

  • שימוש יתר בתוכניות ניקוי.
  • כשל בניקוי תוכניות וקבצים ישנים.
  • העדר הקפדה על תחזוקה שוטפת.

הימנעות מתיקון בעיות אלו באופן מידי מובילה להחמרתן. כשהבעיות מחמירות, הן הופכות את המחשב לבלתי שמיש, ודרוש שירות טכנאי מחשבים. טיפול נכון במחשב ובדיקות שגרתיות אצל מומחה חשובים גם לבריאות תקינה וגם בהיבט הכלכלי.

הבנת הבעיות לפני פנייה לטכנאי מחשבים

רוב טכנאי המחשבים אינם קוראי מחשבות, וצריכים לדעת מה לא בסדר במחשב כדי לתקן אותו. אין צורך בתארים אקדמאיים על מנת להיות מסוגלים להבחין מה לא בסדר במחשב שלכם. אבל לקחת את המחשב שלכם לטכנאי מחשבים רק כדי לציין שהוא עובד "מצחיק", לא יעזור לכם, למחשב או לטכנאי המחשבים.

תקשורת תקינה מובילה להחזרת המחשב שלכם מהר יותר מאשר אם הטכנאי צריך לנחש מה לא בסדר. אם נציג שירות התיקונים שלכם יגיע אליכם, הוא עשוי להזדקק למספר ימים כדי לתקן בעיה שניתן היה לפתור מהר יותר עם תקשורת טובה. התנהלות זו משפיעה על מידת היעילות של העסק שלכם.

בעיה שנראית חמורה עשויה להתגלות כפשוטה ביותר לתיקון

בחלק מהמקרים, ההתנהלות הפשוטה ביותר היא ליצור קשר עם טכנאי מחשבים ולתאר מה אינו עובד, כדי להבין שהתקלה אינה חמורה כפי שהיא נראית. במיוחד אם אתם סומכים על טכנאי המחשבים שהזמנתם.

לכל פתרנות מחשוב ב-2022 יש תאריך תפוגה

כל אדם היה מעוניין שהמחשב שלו יגיע עם תאריך תפוגה שמוטבע עליו, אבל למרבה הצער, אין זה המקרה. בין השאר, הסיבה היא ההתקדמות בחלקי חילוף ומערכות. אפילו עם החלפה קבועה של חלקים מקולקלים, טיפול טוב ושימוש נכון במחשב, הוא ימות בסופו של דבר. בדרך כלל, חדשות אלה נמסרות בטלפון על ידי נציג שירות תיקון המחשבים שלכם.

אין זה סוף העולם, זה קורה. הבנת האופן בו ניתן לשפוט מתי אפשר להחליף את המחשב היא אמנות באותה מידה שהיא מדע. אתם צריכים לאזן את האהבה למחשב שלכם עם היגיון. בסופו של דבר אתם משקיעים יותר ממה שמחשב חלופי עולה. שירות פתרונות מחשוב טוב יודע מתי ואיך לומר לכם שהגיע הזמן להחליף אותו.

טיפים ששווה לאמץ כדי לשמור על המחשב שלכם לאורך זמן

  1. אל תתפתו להוריד תוכנות חינמיות, לרוב הן מכילות וירוסים שמאטים במחשב ופוגעים בו.
  2. שמרו על המחשב לכם בכך שתנקו אותו אחת לכמה חודשים, מחקו את המיותר שמרו את הדברים החשובים על דיסק און קי.
  3. השקיעו בתוכנת אנטי וירוס איכותית.
פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך

תפריט נגישות