פסיכולוגיה
של התמודדות

סיור וירטואלי – חוויה מיוחדת

ענת צוות האתר
ענת צוות האתר

ענת, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

סיור וירטואלי הוא ללא כל ספק חוויה מיוחדת, והוא יכול להיות אטרקציה מעולה עבור מגוון רחב מאוד של אנשים שונים. הוא משלב מספר תמונות בטכנולוגיה מתקדמת, אך מנקודת תצפית ספציפית. טכנולוגיות מציאות מדומה נכנסו לחיינו לא מזמן, ומאז נראה כי הטרנד הזה משגע את העולם – אבל עדיין, לא כולם מכירים את האפשרות של סיור וירטואלי בתור אטרקציה. ובכן, בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. בכתבה זו, המומחים שלנו יסבירו לכם כל מה שצריך לדעת על סיור וירטואלי וכל היוצא בכך. 

 

סיור וירטואלי – למה זה כדאי?

סיור וירטואלי בטכנולוגיית מציאות רבודה הוא בהחלט חוויה יוצאת דופן, וזאת בשל מספר סיבות עיקריות. תחילה, חשוב להדגיש כי סיור וירטואלי מאפשר גם לכאלו שלא יכולים לקחת חלק בסיורים מרתקים אחרים לחוות חלקים מאוד מעניינים מהעולם שלנו. זה לא משנה אם מדובר על סיור היסטורי, סיור חינוכי או סיור של חוויה אחרת בכלל – כך גם אלו שלא מתאפשר להם לחוות זאת יוכלו ליהנות מחוויה לא פחות נהדרת. כמו כן, סיורים וירטואליים הם גם דרך נהדרת באמצעותה אנשים יכולים להיחשף לתרבויות ואומנויות רחוקות.

 

איך הטכנולוגיה עובדת?

על מנת להבין איך טכנולוגיית המציאות הרבודה עובדת, הרי שעלינו קודם לכן להבין את המטרה העיקרית שלה – להכניס עצמים מבוססי מחשב ישירות לעולם האמיתי, בצורה בה המשתמש יכול לראות אלמנטים שונים כאשר הם משתלבים עם המציאות. יש מגוון דרכים ויישומים שונים לטכנולוגיה זו, החל מאפליקציות בסמארטפונים ובטאבלטים ועד למשקפיים מיוחדות.

 

איך נראים השימושים בימינו?

בימינו, הטכנולוגיה הזו משמשת בעיקר עבור תחומי התעשייה, כמו ענף המכונאות, ענף הבנייה וכיוצא בכך. אולם, ניתן לראות גם לא מעט מקרים בהם יש שימושים בטכנולוגיה הזו בתחומים אחרים, כך לדוגמא בעולם הפנאי. למעשה, בימינו טכנולוגיה זו זמינה גם באפליקציות ומשחקים שונים, כאשר המפתחים שלהם בעצם שמו להם כמטרה לתת לצרכנים חוויה אינטראקטיבית ייחודית, לרוב ישירות דרך מצלמת הטלפון הנייד. יש גם לא מעט חברות גדולות שכבר התחילו ללכת "אול-אין" על הטכנולוגיה הזו ובמקביל גם על טכנולוגיית מציאות מדומה. אמנם כרגע כל ההייפ התקשורתי הוא סביב אפל בזכות הוצאת ה"ויז'ן פרו" החדשות, אך לפני כן הייתה התרגשות לא פחות קטנה סביב הוצאת הגוגל גלאס, וכן גם סביב הוצאת המשקפיים של "מטא". אין ספק כי מדובר בתחום מרגש, ואילו הדבר הכי מרגש כאן הוא שאין לדעת מה העתיד צופה לנו. 

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך

תפריט נגישות