פסיכולוגיה
של התמודדות

ההגדרה של הטרדה מינית בעבודה

ענת צוות האתר
ענת צוות האתר

ענת, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

העידן הנוכחי העלה את המודעות לתחום ההטרדות המינית במדינת ישראל ובעולם כולו. קמפיינים רבים שקמו בעולם השנים האחרונות, זאת לדוגמת קמפיין העונה לשם ME TOO אשר את העולם לפופולאריות הגבוהה של הטרדות מיניות בעולם בו אנחנו חיים, ולעובדה כי אחוז בלתי נתפס מהנשים חוות הטרדה מינית אחת לפחות במהלך חייהן. הטרדה מינית בעבודה מהווה את אחד מהסוגים הנפוצים ביותר של הטרדות מיניות אשר קיימים כיום בעולם. להלן מידע על הטרדות מיניות בעבודה ומה ההגדרה לכך. בנוסף, המדיות החברתיות עוזרות מאוד לדחוף את הנושא הזה למודעות ולגרום ליותר נשים להיחשף ולגרום לנשים אחרות להרגיש שהן לא לבד, שהן יכולות וצריכות להתלונן ולהוציא את הסיפור שלהן החוצה. דוגמאות רבות לכך מוכרות לכולנו כמו הסיפור של שירלי בוגנים למשל שהופק לכדי סרט מעורר רגשות, עוצמתי ובלתי נשכח.

הטרדה מינית בעבודה ועל הבעיה הגדולה בהגדרה זו

כאשר נשים חוות ומדווחות על פגיעה או הטרדה מינית בעבודה, השאלה הראשונה אשר נשאלת על ידי אנשים רבים היא "האם בכלל הייתה הטרדה מינית?". נתחיל מהסוף, ונציין כי הטרדות מיניות למיניהן יכולות להוות עבירה פלילית של ממש, וניתן להתייעץ עם עורך דין פלילי בחיפה כדי לבחון את המשך הטיפול בסוגיה. עבור אותם אנשים שמפקפקים בהילה של ההטרדה המינית שבחורות רבות חוות, נסביר ונדגיש כי הטרדה מינית לא חייבת להיות בהכרח בתצורה של ביצוע מעשה סדום, שכן, הטרדות מיניות יכולות לבוא בקשת רחבה ובצורה רחבה של דרכים.

הטרדות מיניות בעבודה מתרחשות בצורות נרחבות

הטרדה מינית בעבודה יכולה בסופו של דבר להתרחש במגוון רחב של תצורות שונות. פגיעה מינית יכולה לכלול בין השאר הצעות מגונות שחוזרות ונשנות, סחיטה של העובדת על מנת להשיג הטבות מיניות כלשהן, או אפילו אפליה/ חוסר הערכה במקום העבודה בשל סירוב חוזר ונשנה של הבחורה להצעות מיניות מאחד המעסיקים שלה. בכל המקרים האלה, על אף שהפעולה היא שונה לחלוטין, אכן מדובר בסופו של יום בהטרדה של מינית לכל דבר, אשר יכולה להיחשב במקרים אלה כעבירה פלילית, ולגרור העמדה לדין של מי שביצע אותה.

לסיכום, אם עברת הטרדה מינית או שמכל סיבה שהיא את מרגיש שלא בנוח עם קולגה שלך, הבוס שלך, או כל אדם אחר שעובד איתך, או שאת חווה הטרדה מינית מחוץ לעבודה, אל תשתקי. פני לאחד הגורמים המוסמכים לסיוע, תמיכה ומתן עזרה ואל תישארי לבד בסיפור הזה. את לא לבד ויש המון דרכים שיכולות לעזור לך ולגרום לך להסתכל על הדברים בצורה אחרת. אל תתני לעצמך להיות קורבן לעבירה חמורה. שתפי אדם שאת סומכת עליו ומרגישה איתו בטוחה, קראי על הנושא עוד ברשת ואל תתני לזה להמשיך.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך

תפריט נגישות