פסיכולוגיה
של התמודדות

חתונת חוץ – החוויה והאתגר

ענת צוות האתר
ענת צוות האתר

ענת, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

חתונת חוץ היא משהו מיוחד. זאת, בין השאר מאחר שחתונות בכלל, נוטות להיות שבלוניות למדי. שוב רבע עוף, שוב נקבל את החתן והכלה במחיאות כפיים סוערות ושוב שיחות נימוסין משעממות ו"בקרוב אצלכם". אתם גם יודעים מראש מה יהיה הסוף – happy end. הם יתחתנו. מה עם קצת גיוון לשם שינוי? אז להתחתן באירוע חייבים. הרי בשביל זה הזמנתם את כולם. אבל מה עם האירוע עצמו?

 

הזדמנויות ואתגרים

חתונת חוץ היא הזדמנות, לספק לחתונה שלכם מראה ייחודי. להנות גם מהאירוע וגם מהטבע, באווירה קסומה ורומנטית. האורחים שלכם יגיעו דרך נוף פסטורלי ויישמחו לשבור שגרה. זו ללא ספק אפשרות אטרקטיבית מאוד. מצד שני, מדובר באתגר גדול. אירוע באולם אירועים רגיל הוא דבר סטנדרטי למדי, עם עלויות אופייניות ידועות. גם במקרה שבו חלק מהאירוע מתקיים בחוץ. אך הפקת אירוע שכולו בחוץ היא כבר עניין אחר לגמרי וחשוב לקחת זאת בחשבון. אירוע כזה גם לא בהכרח זול יותר מאירוע באולם. העלות תלויה מאוד במה שאתם רוצים לעשות.

 

הגישה המשולבת – ללכת על בטוח

חתונה יכולה לשלב חלק מהאירוע שיהיה בפנים וחלק אחר בתנאי החוץ. הטבע לעתים בלתי צפוי. כאשר עומדות לרשותכם שתי האופציות באירוע אחד, גם אם מזג האוויר ישתנה לרעה, יהיה לכם פתרון מיידי לכך. להמשיך את האירוע בפנים. ישנו מבחר גדול של גני אירועים במרכז, מהם תוכלו לבחור את המתאים לכם היותר. כולל מהיבט זה, של שילוב פתרון פנימי טוב, עם פתרון חיצוני טוב.

 

גם בחוץ וגם בסתיו או בחורף?

בסתיו הטבע כולו מתעורר לחיים ונראה אם כבר יפה יותר. כך שהנוף שמולו (או אפילו בתוכו) נערכת החתונה עשוי להיות יפה במיוחד. מצד שני, מטריות ומגפיים לא הולכים כל כך טוב עם שמלת כלה ואורחים מרוצים. כך שצריך לבחור את המועד המתאים בזהירות. מצד שלישי, הכל זול יותר, דווקא במועדים שבהם הרוב בוחרים שלא להתחתן. מצד רביעי, למה הם בוחרים שלא להתחתן דווקא במועדים האלה, של הסתיו והחורף?.. כי זה אכן קצת עניין של לקיחת הימור. למרות שחורף בישראל לא נורא, הסתיו פחות "קפריזי" ממנו. מסיבה זו וגם כמובן לאור הטמפרטורות הנוחות, הסתיו עשוי להתאים לכם יותר מהחורף לחתונה בחוץ.

 

גם בחוץ וגם בקיץ?

קיץ ואירועים בחוץ הולכים מצוין ביחד. עם זאת, גם בקיץ יש את יולי אוגוסט החמים להפליא. אולי חמים יותר מדי. גם היתושים מחבבים את הקיץ. כך שגם לארגן חתונת חוץ בקיץ, זה לא עניין של מה בכך.

 

לכל שאלה תשובה

יש כיום היצע גדול של פתרונות לדרישות של זוגות אשר רוצים חתונת חוץ. אם זה חום למשל, ניתן לשכור מצננים. לשם הגנה מגשם ורוח, ניתן לשכור אוהלים מיוחדים להקמה מהירה. ההגנה מקור היא כבר נושא מורכב מעט יותר, מאחר שאם מעוניינים במבנה מאסיבי ומבודד מהקור, זה מבנה שמבודד מהסביבה. כלומר, זו כבר לא חתונה בחוץ. קייטרינג לאירוע הוא עוד נושא רחב ומיוחד בפני עצמו. ככל שהאירוע עם יותר משתתפים, כך העניינים עשויים להיות מורכבים ובעיקר יקרים יותר.

לא כאן המקום להרחיב על הכל. רק חשוב לציין שמדובר בפרטי פרטים רבים. חשמל לאירוע צריך? תאורה? הגברה? להתחשב בכללים מיוחדים ובאישורים מהרשויות, בהתאם למקום שבו אתם עורכים את האירוע? מה לגבי הגעה נוחה למקום וסידורי חניה? אם אתם עושים את החתונה במיקום שדורש מאמץ הליכה קל, אולי לכם הצעירים זה קל, אבל מה לגבי המבוגרים שבחבורה?

יש מפיקי אירועים שמתמחים בהפקת חתונת חוץ, אשר יוכלו להקל על התכנון. מצד שני, הם עצמם ספקי שירות מיוחד, שעלות השרות שלהם לא בהכרח זולה.

 

בשעה טובה

השעה שבה עורכים חתונת חוץ צריכה גם כן להתאים מהיבטים שונים. קחו בחשבון, שישנם שעון קיץ ושעון חורף ובעונות שונות השמש שוקעת בשעות שונות. השעה תשליך למעשה על דברים רבים. בקיץ למשל, קריר יותר בחוץ בשעות היותר מאוחרות. בכל מקרה, בחירת השעה היא לא רק עניין של שיקולי "חוץ" כאלה ואחרים. ישנם למשל שיקולים של זמני הגעה וחזרה נוחים לאורחים.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך

תפריט נגישות