פסיכולוגיה
של התמודדות

משקפי vr – מה זה ומה אפשר לעשות איתם?

ענת צוות האתר
ענת צוות האתר

ענת, חוקרת, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

לאנשים שמעוניינים בחוויית משחקים שמאפשרת את ההנאה של השתתפות פעילה במשחק ממקור ראשון, יש היום טכנולוגיה שמספקת את התחושה של השתתפות במלחמה, יום כיף בלונה פארק, או בילוי בחוף הים עם חברים. משקפי vr מיועדים בדיוק לאפקט הזה, והם זמינים לצרכנים במגוון נקודות מחירים.

מאמר זה מציג את האופן בו עובדים משקפי מציאות מדומה, והשימושים האפשריים מלבד משחקים, כמו למשל משחקי מציאות מדומה לעובדים. המאמר מציג את המגמות הטכנולוגיות העדכניות וטיפים להפקת המרב מהמשקפיים החכמות.

מהם משקפי מציאות מדומה?

מציאות מדומה, או VR, היא טכנולוגיה שקיימת כבר עשרות שנים. ארגונים צבאיים, למשל, היו האשונים להשתמש בעולמות דיגיטליים סוחפים על מנת להתאמן ולהתכונן לקרבות. הטכנולוגיה הפכה מאז לנגישה יותר לצרכנים, וזמינה בצורת משקפי מגן קלי משקל שניתן לרכוש בחנויות.

הגרסאות הצרכניות הביתיות של משקפי המציאות המדומה מיועדות במיוחד לגיימרים ולאנשים שמעוניינים בחוויית בידור מציאותית. המשקפיים ניתנים להרכבה נוחה על הפנים, ורוב המכשירים מכסים את העיניים ואת חלקי האוזניים. מכיוון שהם משדרים צלילים בנוסף לאורות, חלקם כוללים רמקולים.

בדגמים אחרים, יש מקום להכנסת זוג נפרד של אוזניות. המשקפיים זמינים בדרך כלל מפלסטיק ומגיעות במגוון צבעים ועיצובים. רוב הדגמים תואמים את המותג או מערכת המשחקים שהם מיוצרים על ידיהם.

איך עובדים משקפי מציאות מדומה

ייחודיות המוצר והצלחתו בהקניית תחושה של עולמות דיגיטליים שנראים כה מציאותיים מבוססת על טכנולוגיה מתקדמת. לא כל המכשירים עובדים אותו הדבר, אבל לכולם יש את הגישה המשותפת של שימוש בתנועת הראש בשילוב עם תמונות סטריאוסקופיות על מנת לשלוח תמונות וקולות לעיניים ולאוזניים.

אם תשתמשו בהם היטב, המוח שלכם יכול להיות מופעל לחשוב שאתם בעולם הדיגיטלי שאתם רואים. אבל לא כל המכשירים זהים ולא כולם מתוחכמים. כמה משקפי מציאות מדומה הם משקפי פלסטיק פשוטים שמחזיקים את הטלפון הנייד לעיניכם במרחק המתאים על מנת להציג אפליקציית VR באופן הכי סוחף שיש.

דגמים מתקדמים ואופן השימוש הנכון בהם

דגמים מורכבים של משקפי מציאות מדומה מורכבים ממשקפי מגן, מסך וציוד עיבוד שמספק רמה נוספת של יכולת מעקב ותצוגה. המשקפיים היוקרתיים האלו זקוקים למחשב או קונסולת משחקים עצמאיים עם מעבדים גרפיים משודרגים על מנת לבצע ביצועים תקינים. כשזה מגיע ל-VR, לעתים קרובות אתם מקבלים את מה שאתם משלמים עבורו.

לימוד האופן בו יש להשתמש במשקפי מציאות מדומה הוא פשוט. רוב המשחקים או התוכניות זמינים עם הוראות שימוש בהם בתוך הסביבה הווירטואלית. גם מי שאין לו ניסיון VR יכול להתחיל לשחק תוך זמן קצר. המיומנות היחידה הדרושה על מנת להשתמש בהם היא במשחק או ביישום, לא בחבישת המשקפיים. פשוט חובשים אותם, מתאימים לנוחות האישית, ומתחילים לשחק.

איך בוחרים משקפי מציאות מדומה?

השוק מוצף בסוגים שונים של משקפי מציאות מדומה, יש כל מיני דגמים וסוגים, כאשר אחת לכמה חודשים יוצא משהו חדש. אחד הדברים הכי חשובים שבוחרים משקפיים כאלה, הוא העדשות. בחרו משקפיים עם עדשות אופטיות אלה מונעות נזקים לעיניים לטווח הרחוק. דבר נוסף שצריך לשים אליו לב הוא הרצועות. כדאי לבחור רצועות איכותיות שניתן לשנות לפי קודקוד הראש משום שיש סוגים שנופלים על האף ואז זה ממש לא נוח לאורך זמן. כמובן שכאשר אתם בוחרים משקפיים שווה לשים דגש גם על המחיר, להשוות בין כמה דגמים, לראות שהן מתאימות למה שאתם מחפשים בהיבט של גיימינג או מטרות אחרות.

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך

תפריט נגישות